| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Sau sa zic "rea"?

Daca aveti timp sa ma ascultati si pe mine, va multumesc.

Imi place din ce in ce mai mult de un baiat.

Acum 1-2 ani eu si o prietena il chinuiam cu porecle oribile, rozatoare, mutra de dinte s.a.m.d. Pentru ca avea o expresie de. ....soricel!

Mie imi placea de el, dar inainte cu putin timp ma eclipsase la tot, mate, gramatica, engleza, istorie, germana si toate cele. A devenit seful clasei in locul meu, era si este un rasfatat orgolios.

Eu nu vroiam sa-i spun asa, dar gelozia m-a facut sa simt nevoia de o razbunare. In timp, a devenit o obisnuinta. Ne-am impacat si certat(taraboi de toata frumusetea) de X ori.

El stia de inainte sa-i punem porecla ca-l plac, si facea misto de mine la fiecare gest.

Am facut baschet impreuna, dar atunci mi-a spus o minciuna despre prietena mea(el era intro relatie cu ea), a facut-o "tampita enervanta", eu, ca naiv mesager i-am spus ei, nu m-a crezut, mi-a zis ca fac asta din gelozie, mai ales ca el nega cu hotarare totul.

Oricum, eu am incetat sa-l jignesc de mult timp, dar el zice ca nu ma mai "iarta pentru nimic in lume".

EL SA MA IERTE? CE NAIBA?! Mi-a facut 3 ani un calvar jucandu-se cu sentimentele mele si zice ca eu sunt total vinovata.

Spuneti-mi ceva care sa-l convinga ca nu e doar vina mea si trebuie sa recunoasca asta.
crying
P.S: scuze daca apare de 2 ori...

5 răspunsuri:
| anonimulus a răspuns:

Iti inteleg frustrarea dar nu trebuia sa il poreclesti mai ales ca iti placea de el. banuiesc ca pe el la deranjat faptul ca tie iti placea de el si ii puneai porecle stupide. daca inca mai tii la el dovedestei si spune-i daca ii place si lui de tine sa faca un sacrificiu si sa te ierte pentru toate fazele pe care i le ai facut. bafta

| Elly1995 a răspuns:

Pai incearca si poartate frumos cu el nu-l mai insulta si poate te va lua in seama happy

| onasis1961 a răspuns:

Păi din ce spui tu, reiese ca este numai vina TA! Cred ca ar trebui sa fii sincera cu el si sa-i spui adevarul gol golut, nu vezi ca au trecut anii si nu poti sa-ti atingi telul.SA fii iubita!

| hecamefrommetalland a răspuns:

Tipul e un tampit,dupa ce a facut atatea gesturi de superioritate nici nu merita sa iti vorbeasca, nu incerca sa il convingi, nu merita, calca-l in picioare si o sa-si ceara scuze, tipii ca el nu-si cer scuze cand isi dau seama de greseala.

| hecamefrommetalland a răspuns:

PS
Este si vina ta, nu mai face atatea tampenii pentru ca noua baietilor nu ne place sa fim porecliti de o persoana care ne place, nu mai fi atat de increzuta si incearca sa faci ceva!