| MPL98 a întrebat:

Scuzati categoria... vreau sa actives "Windows Activation Update" adica sa imi validez winows-ul. Cand dau acolo imi spune: "Legarea Serviciului de gestionare a cheilor (KMS) lipsește sau este deteriorată, împiedicând activarea Windows. Pentru a rezolva această problemă, conectați-vă la rețeaua organizației pentru a reactiva." Intrebarea este: Cum fac asta? Vreau explicati! Va rog sa ma ajutati! Dau funda big grin happy

3 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Bună!
Ai Windows cu licență, adică original?
Dacă nu, atunci:
1. Resetezi trial-ul
Click pe Start, scrii cmd și apeși combinația CTRL+SHFT apoi scrii cd. și dai enter până ajungi la C:\, apoi scrii slmgr -rearm și dai enter. Uite aici
http://translate.google.com/....../translate

2. Scapi de Genuine instalând Windows Loader.

| MPL98 explică (pentru DDCC):

Am dat cum mi-a aratat in imagine, dar imi da Error! NU imi merge... sad

| DDCC a răspuns (pentru MPL98):

Încearcă asta:
Mergi în Computer, C, Windows și ștergi folderul SoftwareDistribution.
Apoi, click pe Start, scrii Services, click pe Services, localizezi Windows Update și click pe Restart.
Apoi, descarci Windows Loader și activezi o licență.
Deci?