| Sappho a întrebat:

Se da la vreo facultate de drept din Bucuresti admitere la romana si istorie? adica fara economie?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Deci in Bucuresti exista o singura facultate de de drept de stat, unde se da admitere la economie, dupa cum ziceai. Mai exista facultati particulare care au dreptul, unde nu se da admitere la nimic, din cate stiu.
La Academia de politie este chiar Facultatea de Politie unde se da admitere la romana si istorie si are sectie echivalenta cu facultatea de drept. Mai exista si facultatea de arhivistica, unde se da admitere doar la istorie.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

La Academia de Politie happy

| Sappho explică (pentru mixxjim):

Dar cum se numeste sectia?

| mixxjim a răspuns (pentru Sappho):

Deci in Bucuresti exista o singura facultate de de drept de stat, unde se da admitere la economie, dupa cum ziceai. Mai exista facultati particulare care au dreptul, unde nu se da admitere la nimic, din cate stiu.
La Academia de politie este chiar Facultatea de Politie unde se da admitere la romana si istorie si are sectie echivalenta cu facultatea de drept. Mai exista si facultatea de arhivistica, unde se da admitere doar la istorie.