| michyy a întrebat:

se intra greu la liceul pedagogic? Ca sunt acele probe eliminatorii.Si cei care sunteti acolo cum e? merita? sau.Multumesc

10 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

De obicei, pentru liceele pedagogice, probele eliminatorii sunt: desen si muzica. Cat despre intratul la un astfel de liceu, la noi in oras, s-a intrat in anii precedenti cu medii destul de mici. In ce priveste daca se merita, depinde de cat de mult ti-ar place tie sa fii educatoare, cat de mult iti plac copiii si daca ai putea lucra cu ei. Spun educatoare, caci pentru invatatori, am inteles ca nu mai este suficient liceul, ci trebuie si facultate neaparat. Succes!

| raileanu a răspuns:

Eu stiam ca se da probe eliminatrii la:desen muzica ed fizic si dictie...mmm.nu st sigura ca toti ca intra acolo sh merita... daca ma intelegiwinking. oricum succes:X:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probele eliminatorii sunt:sportul, educatia plastica, muzica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La carmen sylva(fostul eftimie murgu) din tm merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se da din muzica desen dictie ed fizica eu am intrat succes si tie dar sunt probe eliminatorie poti sa treci de toate probele dar poti sa cazi din cauza, edie sucess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ti-ar placea sa fie educatoare atunci da...merita! Dar daca nu iti plac copiii atunci dupa parerea mea nu merita sa te chinuesti cu ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce medie se intra la liceu pedagogic si care sunt probele eliminatorii? MULTUMESC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Succes pentru toti care vor sa intre la liceu pedagogic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probele eliminatorii sunt la: ed fizica,ed plastica, ed muzicala si dictie. Daca te pricepi la toate acestea si ai o medie mare nu ai de ce sa-ti faci grijiwinking la muzica trebuie sa ai pregatit un cantec pe care sa-l stii bine sa-l canti (pentru orice eventualitate este bine sa mai pregatesti unul,in caz ca nu le place primul), la desen iti va pune un cos sau o vaza pe care trebuie sa o desenezi cu diferite noante si culori, la dictie trebuie sa reciti sau sa citesti o poezie, iar la sport gimnastica cred. Mult succes :d

| Pavellina_Pave_1994 a răspuns:

Nu. este foarte usor sa intri la liceul pedagogic. probleme sunt usoare.