| andre_9286 a întrebat:

Se merita sa faci facultatea? sau sa pleci in strainatate la munca imediat dupa liceu.

Răspuns Câştigător
| Loryoficial a răspuns:

E bine sa faci o facultate, poate in strainatate e mai usor daca ai si o facultate ...ideea e sa iti castigi banii cat mai usor! deci apucate si fa facultate si du-te in strainatate!

4 răspunsuri:
| Wanna_1916 a răspuns:

Buna! Cum sa nu se merite sa faci facultate?! Logic ca da. eu cred ca se merita. si asa poti sa devii si ceva.happy

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu se mai merita nimic in Romania asta...Eu ma duc in strainatate dupa liceuwinking trec cls a11a...mai unpichappy

Răspuns utilizator avertizat
| aisha01eu a răspuns:

Nu, clar nu. Mai ales in Romania. Eu una mai vreau sa "frec menta:" 3 ani cu facultatea si apoi sa plec la studii adevarate in strainatate. Si acum regret ca nu am testele pentru SUA. Dar poate plec de la ambasada. Ideea e ca pentru cei caraora le place sa munceasca si nu sa invete sa plece. Si cei care invata bine de tot sa-si dea testele si sa plece la studii. N-as ramane in tara nici in cosciug laughing.