| NuDauNiciunNume a întrebat:

Buna! Se poate cumpara de undeva carne de shaorma direct taiata? (De la vreun supermarket sau ceva). Mie imi place doar carnea si mereu cand merg la vreun fast food doar carnea o mananc, asa ca is curioasa daca pot cumpara de undeva doar carnea pentrj mine acasa.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți cere la șaormerie să plătești să îți vândă doar carnea.

| NuDauNiciunNume explică (pentru sadrian46):

S-a gandit si matusa mea asa, da nu am auzit nicaieri sa se poata da doar carnea. Chiar se poate?

| sadrian46 a răspuns (pentru NuDauNiciunNume):

La o șaorma este o rețeță. Exemplu să zicem 50 gr de carne, 40 gr maioneză, 100 gr salată, etc, total 9 lei. Ai observat că lucrătorul comercial taie cu cuțitul o cantitate de carne prăjită, o adună cu cuțitul lat și o depune în lipie. Tu te rogi de el așa. Aș dori să îmi pui pe lipie doar carne mai multă și îți plătesc ca pentru 2 șaorme. Dacă este înțelegător, se poate.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai ai incercat pui la rotisor? Mie mi se pare ca are acelasi gust. Si puiul la rotisor il gasesti peste tot, in toate hipermarket-urile gen Carrefour

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu, nu exista asa ceva, carnea de shaorma se taie direct din rotisor, dar, se gasesc rotisoare mici:
https://www.emag.ro/......DW28FDBBM/

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Am vazut la lidl