| anonimadinAlba a întrebat:

Am 15 ani si am avut o relatie cu un tip pentru ceva timp, dar din cauza anumitor motive s-a incheiat. In primele saptamani de relatie, cand iubitul meu mergea in pauza cu colegii nostri la tigara, unul dintre ei tot ii zicea de mine chestii aiurea (de ex ca is imatura, ca nu is nu stiu ce si multe alte chestii de genu) ca sa ne desparta. Mereu cand vorbim face2face (in mesaje nu prea vb) se da la mine si din astea sau poate asa am eu impresia? El este destul de popular, a castigat balul, e f frumos etc. i-am zis unui alt coleg de incredere chestiile astea si mi-a zis ca acest tip stie sa se joace cu fetele...
Nu stiu, voi credeti ca acest tip care i-a bagat vorbe iubitului meu (de fapt fostului) ma place sau chiar considera chestiile alea aiurea despre mine?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu știu da nu mi-aș bate capu cu unu care zice rele despre mine pe la spate chiar și cu-n scop din ăsta

| IsabelaIssa a răspuns:

Indiferent dacă te place sau nu, modul lui parsiv de a acționa ar trebui să îți dea de gândit și să nu iei în considerare o posibilă relație cu el, doar pentru că e frumos, popular și a câștigat balul. În viață sunt multe alte lucruri importante de apreciat.

| Violleta2022 a răspuns:

Dumnezeule fetita, ai doar 15 ani!
Este normal sa fii imatura, ca esti inca copila.
Ce relatie ai avut tu cu baiatul popular?
Aici spui ca ai avut o relatie, deci este "prieten", dar mai tarziu spui "iubitul".
Adica ati fost impreuna, ati avut sex, s-au doar l-ai placut platonic, de la distanta?
Ce importanta are barfa colegilor?
Treci peste ea, daca te consideri matura si inteligenta, o ignori.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a băgat vorbe îl preocupă persoana ta. Dacă îl preocupă, te place. Dacă te place foarte tare, și nu recunoaște asta față de el însuși, căci dacă ar recunoaște și-ar pierde libertatea de a se juca cu fetele, ca să scape de tine, face o diversiune. Bagă fitile aiurea, știind că aceste fitile vor ajunge la tine. Dacă ajung la tine, speră că tu te vei enerva pe el și îl vei urî. Dacă îl vei urî, va scăpa de tine. Așa speră el. Concluzia este că te place. Deci, nu te lua după ce zice. Du-te la el, și trezește-l.

| Andreeush a răspuns:

O dată ce vorbește urât despre tine e clar că nu e de încredere.
Îți pierzi timpul dacă te gândești la el.

| ancaval a răspuns:

Eu zic să te scapi de amândoi.
Ferește-te de oameni de ăștia.