| anonim_4396 a întrebat:

Bună seară am 25 de ani și vorbesc cu o fata de 16 ani si tot vorbind am început să ne placem. Și avem o relație de 2 luni.
Și părinții fetei nu este de-acord cu relația noastră și am căzut de comuna de-acord cu fată respectiva să ne mutam împreună. Dacă fac acest pas cu aceasta fată și părinți ei nu sunt de-acord și se vor duce la poliție si vor face plângere pot păți ceva? Ținând cont că fată vrea să ne mutam împreună de buna voie și nu este luată cu forța

8 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Fata este abuzată de tine și tu ești pedofili și părinții ei sânt și ei bolnavi mintali că și tine dacă acceptă să aibă orice fel de prieteni și relație cu un bărbat în toată firea da nu și în cazul tău că tu ești un pedofili care te uiți la niște minore Adolescente care abuzează de naivitatea și inocența lor asta este un abuzator mergi bă la pușcărie lasă copii in pace nu ți-ai găsit femeie și te dai la copii bolnavule mergi mă la pușcărie

| Violleta2022 a răspuns:

Poti fi acuzat de pedofilie si risti puscaria.
Un copil de 16 ani este inca minor si sub stricta supraveghere a parintilor care pot imediat sa te bage la zdup daca fac plangere impotriva ta sau le rapesti fata de acasa.

la 25 de ani esti ditamai barbatul, chiar nu ai gasit o femeie de varsta ta cu care sa ai sex, ca te-ai dedat la corupt si sedus fetite minore?

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai gasit pe cineva mai de varsta ta? Este caz de pedofilie.
Degeaba ai cazut de acord cu fata, ea este inca sub tutela parintilor si nu poate lua singura aceasta hotarare.

| StoicAnalysis a răspuns:

Diferenta de varsta dintre voi depaseste 4 ani, chiar daca ea are 16 ani. Deci se considera corupere de minori. Asteapta pana face macar 18 ani daca chiar "va iubiti".

| AndaAlexandra a răspuns:

Daca ea nu e cu capul pe umeri, tu, la vârsta ta, ar trebui sa fii. Luand-o din familie, automat îi vei întoarce pe ai ei și mai mult împotriva ta. Dacă tot o iubești, ai răbdare până devine majoră. Până atunci aveți timp să vă cunoașteți mai bine. Tu in loc sa te gândești la binele ei, te preocupa dacă poți păți tu ceva.

| altcineva42 a răspuns:

Nu e legal. Probabil ca o sa se duca. Asteapta si tu pana face 18. Mai bine 2 ani petrecuti cinstit in libertate decat la puscarie. Mai bine si pentru ea ca e foarte tanara si nu realizeaza consecintele.

| Madaxo97 a răspuns:

În primul rând, este greșit să va mutați împreună după 2 luni de relație doar, nici nu mai contează vârsta. Tu vrei sa te muți cu ea așa devreme numai pentru sex, este clar. La ce te grăbești așa, dacă zici ca o iubești, respect-o și ai răbdare să facă 18 ani, în felul asta vei câștiga încrederea și părinților ei.
,, și am căzut de comun de-acord cu fată respectiva să ne mutam împreună. " - ea are 16 ani, ai fi putut să îi propui orice și ea ar fi fost de acord, se numește corupere, este mică și se lasă influențată de tine, de iubirea pe care ea crede că ți-o poartă, nu are ce iubire sa simtă în 2 luni, este doar atracție sexuală deocamdată.
Dacă poți păți sau nu ceva, răspunsul e Nu. Dacă are 16 ani împliniți nu constituie viol, are vârsta necesară pentru consimțământ. Dacă părinții depun plângere împotriva ta, tu nu pățești nimic, dar pot sa o ia pe fată înapoi acasă, este sub tutela lor până face 18 ani.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Vai de capul tau. Nu ti-e rusine?