| coolgirld a întrebat:

Buna seara... Am o problema si nu stiu cum sa procedez... Sunt in clasa a XI-a si ma impacam cu colega de banca ca cu o sora, ea la mine acasa e ca la ea acasa,dar sa racit un pic prietenia... nu prea tare. Azi am luat caietul ei de limba romana sa copii ceva din el si am gasit o scrisoare de cateva zile in care spune ca vrea sa moara,ca e singura, ca iubitul ei a inselat-o si se va sinucide etc. Daca iasi arata familiei ei scrisoarea as risca sa o certe si sa faca ce a scris... Nu stiu ce ar trebui sa fac avand in vedere ca ea a mai incercat sa se sinucida... va rog ajutatima.

2 răspunsuri:
| laur2014 a răspuns:

Ba probabil sufera si ai de ales ori te indragostesti tu de ea (daca nu deja ai facut-o happy ) si incearca s-o intelegi si macar sa te prefaci c-o asculti si s-ai spui ca i-ai gasit scrisoarea... sau lasa sa se rezolve de la sine (cu riscul ca o sa se sinucida ) deci tu alegi.

| coolgirld explică:

Ma laur2014 nu suntem pe invers...