| Vero1000 a întrebat:

Buna seara, cum si cand se face transferul de la un liceu la altul? Ce probe trebuie sa dai pentru a te transfera de la economic la pedagogie?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile intre licee se fac chiar inainte de inceperea anului scolar cu 1-2 saptamani (adica taman in perioada asta).
Mergi si depune cererea de transfer la liceul unde doresti sa te transferi si acolo ti se va spune la ce materii vei da examenele de diferenta si cand.
Totodata ti se va comunica sa aduci foia matricola de la liceul unde ai invatat, sa ai media generala egala sau mai mare decat ca a ultimului elev de la padagogic samd.
Succes!