| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara big grin! As dori sa va intreb ce as putea sa-i fac mamei cadou(maine e ziua ei) si nu prea am bani. Ofer fundita big grin

4 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

Poi sa ne gandim...

Un buchet de flori e destul de scump, peste 25 de lei...

Insa poti cumpara o floare (un trandagir, o graoafa) inflorita superb cu 1 leu si 50 de bani sau cel mai scump posibil 5 lei happy Iei floarea si ii fac cei de la florarie un ambalaj frumos pe gratis. (Eu asta i-am luat lu' mama si s-a bucurat enorm )

Pachetele acelea de cafea iar sunt ff scumpe, parerea meah! Dar poti lua unu-l mai mic (care e un pic mai ieftin si-ti mai scoti din bani).

Cat despre ceva dulce.pai poti lua o ciocolata mai ieftina pana-n 4 lei max, ca doar exista la magazin si de alea.

+o punga de cadouri de 5-6 lei si gata!

acum sa calculam:
flori 2 lei (1 leu 50 in cazul meuhee hee )
+cafea mai ieftina 7-10 lei
+ciocolata 2-4 lei
+punga de cadouri 5-6 lei
=cam vreo 22 lei max! happy

Poti iesi si mai ieftin! Vezi uh...ciocolata,cafea,etc sa gasesc la orce magazin...numai ca la preturi diferite. Ei bine eu acum nu stiu unde stai uh, dar daca cunosti ff bine magazinele atunci stii de unde poti cumpara produse la preturi mai mici happy

Succes!

| M3HappyKid a răspuns:

Cva originalwinking

| byencutza95 a răspuns:

Buna! ii poti lua o cana personalizata pe care sa scrie " pentru cea mai buna mama". la mine in oras costa 125. 000 (lei vechi). cred ca s-ar bucura daca ar primi asa ceva. mie una mi se pare dragut. happy

| Stefana_6141 a răspuns:

De obicei femeilor le plac foarte mult florile.Parerea mea ar fi sai ii ei o floare sau chiar un trandafir, vorba aceea un trandafir face cat 1000 de cuvinte.