| Cσσкiє a întrebat:

Bună seara. Dacă o prietenă o urăşte pe altă amică de`a ei pentru că este dezvoltată şi pentru că nimeni nu o bagă şi pe ea în seamă, dar o bagă pe cealaltă ce`ar trebui să facă? Adică, toţi o tratează ca pe un gunoi... Merci! Noapte bună!

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu e vina celeilalte prietene ca ea nu stie sa se faca respectata.Ar trebuii sa invete singura sa se faca placuta si sa nu mai invidieze.

| Bubble a răspuns:

Daca scapa de invidie o va baga lumea-n seama. zii ca i se vede invidia si lumea fuge de ea. si tind sa cred ca asa ehappy

| hugo a răspuns:

Fiecare avem ceva in + sau in - fata de cel de linga noi, s aincerce sa lase invidia, ura etc si sa "profite" ca poate ave o prietena in plus...nu iti dai seama de ceea ce-ai avut pana nu pierzi acel lucru care mai inainte in "ignorai"

| Absenta a răspuns:

Sa scape de invidie si sa se obisnuiasca cu ideea ca fiecare om e asa cum l. a lasat dumnezeu.
pun pariu ca s ea are farmecul ei.

| vyo a răspuns:

Sa nu mai fie prietene daca o roade asa de rau invidia.

| PlAC a răspuns:

Sa se distanteze de ea.(Sper sa nu gresesc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, in primul rand fata nu are de ce sa o urasca pe alta pentru ca are forme; astea sunt niste copilarii, niste lucruri nesemnificative; dar asta o sa realizeze cand o sa mai creasca putin; pentru inceput ar trebui ca fata sa incepe sa-si faca propriul ei grup, anturaj sau cel putin sa isi faca cateva prietene mai apropiate; nu inteleg de ce toti o trateaza ca pe un gunoi, n-are nicio treaba una cu alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal sa existe aceasta invidie si este bine sa stea pe langa ea, asa poate mai invata cate cevawinking.