| Marya125 a întrebat:

Buna seara! Deci problema stă în felul următor :m-am înscris la facultate sub presiunea familiei mele,doar că în acest semestru nu am fost aproape deloc, daca am fost de maxim 2 sau 3 ori,mai am puțin și vine sesiunea in februarie și nu știu absolut nimic. Între timp mi-am găsit un loc de muncă care îmi place, însă nu știu ce să fac cu facultatea daca sa o mai continui sau sa îngheț anul.Pot intra in examene daca nu am prezentat nicio tema și nu am dat niciun test și nici prezenta la ore? Sau nu mai are rost sa iau notițe și sa învăț in putinul timp care îl mai am până la sesiune.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si anunta la facultate ca te retragi si continua-ti jobul, daca asta iti face placere acum.
Poti revenii la facultate dupa ce te hotarasti si vei sti cu siguranta ce profesie vrei sa ai in viata si ce te multumeste si te satisface personal.
Parerea parintilor in acest caz, nu conteaza, fiind o decizie de viata doar a ta, personala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Slabe șanse să te primească in examene