| AncaTab a întrebat:

Buna seara.
Eu am 2 o pisici, o fetiță si un motanel de aproximativ un an. I-am gasit la gunoi si i-am crescut doar in apartament fara sa ii mai scot afara.
Ei sunt foarte speriosi ca si ex : cand venea cineva la mine se ascundea. Am incercat sa ii duc o data la tara timp de 3 zile si au refuzat sa manance si sa bea apa nu mai zic ca mergeau paspaiti, mai mult se taraiau sa se ascunda.
Acum i-am dus la tara in alta parte si au fugit si nu ii gasesc niciunde.
Simt ca mi se rupe sufletul si nici nu pot dormi.
Am vreo sansa sa se mai intoarca acasa chiar daca erau pentru prima data acolo?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ți se rupea sufletul nu ii aruncai la tara. Probabil că nu se mai întorc sunt extrem de speriați și probabil își vor căuta un loc să se ascundă departe se zgomot și mișcare.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cand au dus la tara 2 pisici de apartament nu ti s-a mai rupt sufletul? Probabil au fugit, au ajuns in alta parte, si-au gasit alti stapani si au ce sa manance. Pisicile se descurca, mai ales daca sunt in sat.
Acum lasa-le in pace si nu mai lua altele