| GeorgianaDiaconu a întrebat:

fetelor, baieti, voi considerati ca e o rusine sa cumparati de la second hand? Ati gasit vreodata ceva dragut la preturi mici?
Multumesc. Dau funda raspunsului ce ma face sa trag o concluzie.

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Rusine? Cum sa ne fie cand majoritatea dintre noi cumparam de acolo pentru ca nu ne permitem.Sincer gasesti lucruri mai mult decat dragute, doar ca trebuie sa stii la care magazin si sa fi atenta cand au marfa mai noua. Uite, cazul meu:Intr-a 7-a am fost la un magazin second hand si mi-am gasit o camasa H&M in carouri pe albastru.O astfel de camasa la mine in mall costa aproape 70 de lei, iar eu am luat-o cu 14 lei la reducere. Fain, nu? Partea ce-a m-ai interesanta a fost cand am mers la scoala si toti se uitau dupa mine (pentru ca eu de obicei nu purtam camasi) nestiind de unde am luat-o laughing. Pentru ca am si slabit putin am putut sa o port 2 ani si de fiecare data cand o luam parca aveam o zi mai buna, lumea se uita altfel la mine si toate imi mergeau bine.(chiar daca era o simpla camasa de la second hand, arata ca una nou nouta si nimeni nu si-a dat seama de unde am luat-o)
Parerea mea e ca poti sa te imbraci de la second hand daca te pricepi la calitatea materialului si daca gasesti ceea ce-ti place. Oricum, economia e uriasa, iar hainele merita in cele mai multe cazuri.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie de unde iti cumperi tu hainele?

| petitconseil a răspuns:

Nu e o rusine, si eu imi mai cumparam de la second hand, pana am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa-mi cumpar doar haine noi, care nu le-a mai purtat nimeni.Plus ca uneori dai pe o haina de la second, un pret care nu ti se pare chiar asa mic...Pentru mine e mai ok sa imi cumpar ceva nou-nout, ma simt mai in siguranta, pentru ca un lucru nou e de mii de ori mai bun decat un lucru vechi, mai ales cand e vorba de haine.