| ღMikyღ a întrebat:

:* Imi place un baiat...cred ca itelegeti unde bat laughing Deci, incep cu inceputul : Imi place un baiat. Ne cunoastem, dar nu ne prea vorbim. Prietenei mele ii face tot felul de chestii si eu zic ok si rad, dar imi dau seama ca ma doare sa stiu ca se gandeste la o prietena de-a mea si nu la mine... Suntem colegi si la scoala, dar suntem in clase diferite. Întrebarea mea este : Cum ma pot apropia de el? Nu imi spuneti sa ii zic ceva, pentru ca sunt foarte timida. Ce as putea sa fac? Ma refer..gesturi big grin Funda pentru ceva nici foarte "vaii, sunt indragostita de tine, da-mi un sarut" dar nici "nu ma intereseaza nimic de tine si nu o sa fac nimic in privinta asta". Tin sa mentionez ca atunci cand sunt langa el, nu pot sa ma uit in ochii lui. Va vedea privirea de amorezata in ei si nu stiu ce sa zic despre asta happyAstept :*

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Incerci sa comunici cu el asa cum vorbesti cu alti colegi de varsta ta-fara sa-ti spui sentimentele. Apoi, dupa ce relationezi cat de cat, vezi daca poti intra in grupul lui de prieteni. Nu poti sa speri la sentimente daca nu folosesti cuvinte. Incearca!

| ManiacuAMD a răspuns:

Pai atunci uitate in ochii luitongue sa vada asta chiar daca esti timida si tie rusine. ar fi cel mai bine dupa cum ai explicat.

| omonimulnnn a răspuns:

Incearca sa te apropii de el prin intermediul prietenei tale. Trebuie ca mai intai sea aveti o relatie sa fiti prieteni. Petreceti timpul impreuna si total o sa fie treptat.happy