| Marcelitstriblea1997 a întrebat:

Buna seara, maine dua blestemata teza la romana, exista sanse reale sa-mi pice ceva legat de hanu ancutei( cealalta ancuta) la incropirea eseului? n-am discutat foarte mult pe seama acestui text, dar vrea sa stiu daca are rost sa ma axez pe aceasta scurta povestire.Mai am Ion, la tiganci si povestea lui harap- alb, dar hanu ancutei mi se pare mepotrivita alegerea de a o da in teza.

3 răspunsuri:
| Cooooooooooooooooooooooooooool a răspuns:

Ba sa crezi laughing rolling on the floor

asta am avut-o eu in teza intr-a 9a

si sapt trecuta am dat si a picat harap alb rolling on the floor

si la cealalta clasa de a 9a care face tot cu profa noastra
a nimerit la tiganci

| horeaile a răspuns:

Nu, stai linistit, eu nu am primit la teza hestii de astea. Mie mi-a picat o poezie, Curcubeul, si ne-a dat semnificatia titlului si mesajul textulti

| horeaile a răspuns:

Fundita?