| Daniella2006 a întrebat:

Buna seara, maine incep probele de bacalaureat sesiunea a II a. Stie cineva cum as putea sa invat pentru matematica? Eu nu am nicio legatura nu imi intra nimic in cap … la romana si biologie nu am avut treaba, in schimb nu am luat bacul deoarece am picat la mate sad … Ce as putea face macar 5 sa scot? Imi doresc foarte mult sa iau la examenul la matematica ptc imi doresc sa intru la facultate, daca stiam ca este atat de greu ma mutam pe alt profil doar ca sa nu mai dau bacul la mate! Help me;((

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Las-l naibii de examen, ca la matematica nu poti invata nimic intr-o noapte!

| Furnicuta000 a răspuns:

Cel mai eficient si cred ca singura metoda e sa faci teste. Fa variante pentru bac, gasesti sute pe net, cand ajungi la un exercitiu pe care nu stii sa il rezolvi cauti pe net ca gasesti tutoriale si explicatii o gramada. Cand o sa stii sa faci toate exercitiile din variantele de bac poti sa te consideri promovat cu nota mare

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Salut! buna sefule recomand sa vizionezi clipuri pe Youtube care rezolva bacul la mate!