| dulshe a întrebat:

Momentan iau doua tipuri de pastile (ECHINACEA si EUROVITA). Am observat ca mam ingrasat cu cateva kg bune in plus. Am 14 aniwinking. Credeti ca mam ingrasat de la aceste pastile...sau de la faptul ca in ultimul timp, nu prea am facut sport, dar in schimb am mancat cam multe pungi de Lays si prajiturihee hee.
Va multumesc, si vas mai ruga, cum sa slabesc acele cateva kg pe care tocmai le-am pus, si care se observa de la distantasad

7 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

Acestea 2 sunt suplimente alimentare si e foarte posibil sa te fi ingrasat de la ele.inecarca sa mananci mai multe fructe si renunta la prostiile alea! Succes. Te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca de la faptul ca ai mancat lays te-ai ingrasatwinkingsunt si pastile care ingrasa, dar eu cred ca deoarece nu ai facut sport si ai mancat prajituri si lays:eu te sfatuiesc asa:inainte si dupa fiecare masa bea 2 pahare de apa(apa dizolva sucul gastric si mancarea se va digera mai greu, renunta la chipsuri:au o groaza de kilocalorii si ingrasa, nu manca de la fast-food si manaca ciocolata si prajituri mai rar(la fel ca si chipsurile), mai fa sport cand simti ca ai mai multa energie:te va ajutawinkingsi cand esti la scoala si vrei sa mananci ceva, mai bine ia-ti pufuleti decat chipsuriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vrut sa scriu ca sucul gastric se va dizolva si mancarea se va digera mai greu, deci senzatia de foame va intarzia sa apara...

| simoSTAR a răspuns:

Buna... dar de ce ai inceput sa iei aceste pastile?

eu as vrea sa ma ingras si nu se pune nimic pe mine oricat de mult as manca.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dulshe, in romania se mananca mai multa grasime, calitura, prajeala, bulioane si alte chestiuni.cat de salate si fructe, mai putin.Asa e traditia, cel mai bun zarzavat e carnea.mananca fructe si multe salate. evita sarmalele, salamurile, prajiturile, covrigii, micii, paine alba si Lay, s -urile.stilul de a manca difera cu ceea ce era acum jumatate de an, ai grija ca te faci cat china.

| dulshe explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. de azi inainte o sa incerc sa mananc cat mai sanatos, mai ales ca vine si postul, si poate asa ma voi obisnui si eu sa mananc mai sanatos.

| bombo a răspuns:

Iti sfatuiesc sa te apuci de ceva sport si sa nu mananci atatea chipsuri si prajituri. Dar mergi la un medic ca sa iti spuna daca de la medicamente te ingrasi. Dar nu inceta sa faci sport si sa nu mananci chipsuri si dulciurihappy