| Adelina12maria12adelina12 a întrebat:

Bună seara! Noi avem 2 case în aceeași curte și eu dorm singura în una din ele pentru ca în cealaltă nu mai era loc de încă un dormitor.Totul a fost bine pana în martie când am început sa am tot felul de vise ciudate și sa aud bătăi,mi se pare ca de atunci se amplifica și am refuzat sa mai dorm la mine în camera, ce pot face sa scap de asta? Ca exemplu intr o seara cineva a lăsat o ușă deschisa (usa pe care de obicei eu o inchid) și eu am visat o.Sa ma spovedesc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu crezi ca trebuie sa sa te spovedesti, atunci fa-o!
Si fa sfestanie in casa cu preotul, ca sa nu mai visezi rau.

| Madaxo97 a răspuns:

Poți chema un preot să sfințească acea casă în care stai doar tu, am auzit de la anumite persoane ca ar funcționa, se face un fel de ritual sau ceva de genul, sfeștanie cred că se numește. Încearcă să te si spovedești și împărtășești dacă esti credincioasă.
Sau poți chema pe cineva din cealaltă casă să locuiască cu tine să te simți mai puțin singură.

| TuzacAngelina a răspuns:

Fricile vin din dereglări hormonale. Deocamdată ești la faza de anxietate. Verifică factorii externi, presoară făină pe zonele de acces, clanțe, praguri, prin fața ușilor și dimineața verifică. Dacă sunt urme de animale este ok ele mai mișună. pe clanțe nu prea pun labele animalele. Mai poți pune diverse chestii pe clanțe, cutii de suc bere vor cădea la mișcare etc. Dacă nu sunt de natură fizică ci doar în vise trebuie să verifici starea mentală. Paranoia este bună pentru supraviețuire dar gândurile compulsive te pot termina până la un pericol real. Mai studiază aici despre gânduri și frici. https://www.facebook.com/profile.php?id=61561687469156