| Anonimatul0102 a întrebat:

Bună seara, recent am aflat ca iubita mea a fost violată de tatăl ei de la vârsta de 8 ani până la 13, ea are 14 ani, eu 15 și am avut relații sexuale protejat. Aflând chestia asta m-a lăsat îndurerat totuși o accept așa cum e. Problema este ca nu știu ce pot face în privința asta având în vedere ca ultima dată a fost abuzată sexual de către tatăl ei acum un an. Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Anunțăți părinții despre situație și mergeți urgent la poliție, acel om nu merită să fie tată și trebuie îndepărtat urgent de lângă acel copil. Sper să ia măcar 30 de ani.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Legal, nici tu nu esti departe. La 14 ani nu isi poate da consimtamantul pentru sex.

| darrio2007 a răspuns:

Hm! Iubita?
Joacă de copii imaturi.

| Violleta2022 a răspuns:

Si tu ce i-ai facut?
Tu sti ca nu-i nici legal si nici normal sa ai sex cu o fetita sub 16 ani?
Tu cu ce esti mai breaz ca taica-su, ca si tu ai violat-o...

| Anonimatul0102 explică (pentru Violleta2022):

Vă rog frumos să nu mă judecați, înainte să vă dați cu părerea fără a fost de acord și am întrebat-o de 100 de ori pe puțin dacă ea e OK sau nu cu asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimatul0102):

Legal NU conteaza voia data de un copilas de 14 ani, fiindca la varsta asta NU poate sa-si dea consimtamantul, fiindca un copilas de 14 anisori nu este capabil sa discerana binele de rau, de aceea LEGEA protejeaza copii sub 16 ani!
Deci acordul ala se poate da numai PESTE 16 ani!

uite aici:
https://hotnews.ro/......egii-57647

| ZappyTVYT a răspuns (pentru Violleta2022):

Respect!