| Claudiuk1 a întrebat:

Buna seara, si salutare tuturor! Am si eu o intrebare, la care sper sa gasesc raspunsul.
In luna februarie voi implinii 17 ani sunt clasa a 10-a, am inaltimea de 1.80 la 75-76kg, practic kickbox de 2 ani, si in trecut am practicat judo 5 ani. Doresc sa ajung la 1.85-1.86m, neaparat. Pur si simplu, ma simt asa bine cand stiu ca ma inalt si cresc.laughing. Tin sa mentionez ca tatal meu are 1.82-1.83, deci probelma cu "geneticul" nu ar fi, toti barbatii din neamul meu, sa zic asa, au peste 1.80 si aici ma refer la tata, la var, la bunic. Din cate stiu, tatal meu mi-a spus ca pe clasa a 11-a a avut o explozie in crestere in care a crescut de la 1.70 la 1.83 intr-un singur an, deci sper ca se va intampla si la mine. Cum v-am spus, am practicat si practic sport, si pe langa kickbox, acasa mai fac ( serii de abdomene, flotari + gantere) + un supliment alimentar cu Spirulina si Extract de catina, pe care doresc sa.l iau cam 6 luni, cu pauze de 5 zile la sfarsitul fiecarei cutii. Sper ca nu v-am bagat in ceata, si astept un raspuns. Multumesc frumos, si un inceput de saptamana cat mai frumos! :*

Răspuns Câştigător
| geoka23 a răspuns:

Pai aste depinde de organismul tau! daca directioneaza toate proteinele in structura osoasa.Eu zic sa-ti faci putin timp si pentru baschet sa te faci mai inalt sa te ajuti putin, si nu uita de picioare la inaltimea si greutatea ta sunt un punct foarte slab incheieturile.Te salut si sper sa fii urmatorul Gita din Romania Dai bataie.