| irina222 a întrebat:

Buna seara TPU! Am nevoie de mare ajutor, sau pur si simplu un sfat.In urma cu 2 luni un baiat mi-a spus ca am par pe fata ( care era simplu puf, asa cum are toata lumea )si am decis sa ma epilez cu crema depilatoare. M-am epilat, dupa ceva timp mi-a crescut din nou. Dupa l-am epilat cu un epilator "Tweeze". Am constat ca se vede, si l-am decolorat cateva zile cu apa oxigenata.Nu stiu ce sa fac cu el, ma simt extrem de rau stiind ca am par pe fata, ma simt foarte stingherita si nu pot sta aproape de cineva. Imi doresc sa fiu normala crying.
Am 3 intrebari pentru dumneavostra.
1.Care dintre voi are aceasta problema si cum a procedat?
2.Credeti ca ar fi bine sa las parul acolo, sau sa-l epilez din nou? Daca il epilez se va vedea urat?
3.Cum imi pot da seama daca parul meu de pe fata se vede? Adica eu cand ma uit in oglinda il observ foarte bine, e mult si negru. Am intrebat-o si pe mama dar mi-a spus ca nu se vede. Cred ca a spus asta doar ca sa nu ma simt aiurea.
Ajutati-ma va rog, ma simt tare rau cand ma gandesc la asta. Si mai mult ma afecteaza faptul ca nu voi avea nicio relatie din cauza parului crying.
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Fetita a răspuns:

Pai exista saloane unde iti poti face epilare total dar costa destul de mult... am o cunostinta care avea mustata si ear foarte naspa, dupa cateva sedinte nu i-a mai crescut deloc. Te sfatuiesc sa mergi sa faci si tu. Presupun ca si la tine in oras sunt saloane de genul. Sper sa scapi de pb asta. Ai grija de tine.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, hei, nu te intrista pentru.ca poti gasi solutii, si chestia ca nu vei avea nicio relatie din cauza parului e total fals. Daca nu stiai, sunt foarte multe fete care se epileaza deasupra buzei superioare sau unde exista fire de par vizibile. Daca se vede destul de tare, atunci eu zic sa te epilezi ca sa fie mai estetic insa daca e doar putin de puf, nu cred ca e cazul. Oricum te sfatuiesc ca in cazul in care vrei sa scapi de parul de pe fata, nu folosi niciodata crema depilatoare sau lama ca iti creste mai mult si mai groase firele.Foloseste benzi speciale care smulge de la radacina firele de par si nu ai treaba 2-3 saptamani, sau daca sunt putine fire cu penseta le poti lua.
Oricum nu te deprima ca nu e cazul, o multime de fete doreste sa isi indeparteze firele inestetice fie ca au mai mult par sau mai putin, e mai bine fara, daca se vede binisor.
Si fi sigura ca vei avea o relatie pentru.ca in primul rand daca un baiat te va iubi te va accepta asa si dragostea nu sta in cateva fire de par, sunt altele de-a dreptul paroase si au iubit. Si oricum te poti epila daca vrei, nu trebuie neaparat sa stie un baiat ca tu iti dai jos parul, atata timp cat nu se observa nu cred ca e asa grava treaba.

| Emena a răspuns:

1.eu am puf, si nu se vede, dar ma deranjeaza.am 15 ani
2.pai cred ca ar trebui sa te epilezi in continuare, ca daca te`ai epilat, o sa-ti creasca
3. daca ti-a zis mama ta.inseamna ca nu se vede, mai intreaba o prietena. poate e obsesia ta parul de pe fata

| lol1232 a răspuns:

Cand spui par pe fata te referi la intreaga fata sau nu mai la o parte oricum sa stii ca multi fac asta nu numai tu ogramada de persoane si sincera sa fiu trebuie sa il eplezi cand vezi ca iti cresti kk nu dureaza chiar mult succes.

| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

Salut! nu trebuie sa fii suparata din cauza asta deoarece cred ca este o solutie destul de simpla pentru problema ta. si oricum daca se vede prea tare te poti epila ...si faza cu relatzia.sunt sigura ca vei avea o relatzie daca nu dai mare importanta problemei.deoarece cunosc multe fete care au pritenii si au par deasupra buzei superioare... dar se epileaza.Nu cred ca ar trebui sa te instristezi.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calma.baiatul care ti'a spus asa ceva si'a batut joc de tine...toata lumea are par...deci lasa'l acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu benzi depilatoare si cu timpul firele o sa devina subtiri aproape invizibile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.tpb.ro - dotari si consumabile pentru saloane de infrumusetare. Poti incerca kitul de epilare cu ceara pentru inceput

| RuxicaBubuLIGHT a răspuns:

Gandeste-te ca esti maimuta.