| Gabrygabryella a întrebat:

Buna seara TPU! :* As avea o intrebare (mai mult pentru fete). Deci am 16 ani si jumatate si am menstruatie de 4 ani si jumatate, dar tot nu imi vine regulat. E normal sau ar trebui sa merg la un medic? Precizez ca nu mi-am inceput inca viata sexuala.Totusi eu cred ca in atata timp trebuia sa se regleze. Va rog fara raspunsuri aiurea, e ceva serios. Mersi de ajutor! :*

Răspuns Câştigător
| allige243647 a răspuns:

E normal; nu trebuie să îţi vină neapărat regulat. E în regulă. Cunosc multe fete cărora nu le vine regulat şi nu e nimic neobişnuit. Sper că te-am ajutat!

| Gabrygabryella explică (pentru allige243647):

Multumesc mult de raspuns! happy Voi vorbi si cu mama despre chestia asta sa vad si parerea ei.O fi ceva normal...

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Da, e normal. Menstruaţia se regulează târziu.
O zi bună!

| ElectronicSound a răspuns:

Nu-i nimic, dar daca vrei du-te la nu control eu zic ca e normal

| Gabrygabryella explică (pentru ElectronicSound):

Mai asptept putin si daca nu mi se va regla voi merge la un control cu toata rusinea pe care o amlaughing

| ElectronicSound a răspuns (pentru Gabrygabryella):

Da, stiu ca e un sfat cam ciudat dar atunci cand esti la controluri din astea gandeste ca o ..prostituata laughing))))

| GeaninaF a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic pentru ca poti avea o raceala care se poate agrava in timpwinking