| Maryna78 a întrebat:

Buna seara TPU! Ce liceu si ce profil trebuie sa urmez ca sa ma fac manager? Dar daca ma duc la filologie ma pot face manager?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Facultatea de Management este una de tip ''borderline'', adica intre uman si real, drept pentru care poti opta pentru orice tip de profil liceal doresti, acest lucru neingradindu-ti sansele de a aplica mai departe la facultatea mai sus amintita. Tind sa cred totusi ca filologia ar fi mai adecvata, da!

| cristynel95 a răspuns:

Buna, daca vrei sa devii manager, poti opta pentru un liceu cu profil economic, eu invat la Madgearu si in primul an ne-a predat despre organizarea activitatii economice si despre obligatiile si responsabilitatile unui manager.