| AnneCrissy a întrebat:

Buna seara TPU!
Imi place mult de un baiat din scoaala. Unele dintre colegele mele au vazut ca il plac (Si-au dat seama dupa felul cum il privesc) si el a aflat..Imi este foarte rusine sa ii zic..Nu vreau sa ma fac de cacao daca ii spun.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AllyutSsa a răspuns:

Buna seara.
Eu as spune sa astepti ceva timp pana vei vedea reactia lui la noua veste pe care a primit-o.
E posibil sa te placa si el, iar daca e asa sigur se va baga in seama cu tine sau va face ceva sa fie langa tine deci nu va fi greu sa-ti dai seama.
In cazul in care nu face nimic in privinta asta s-ar putea sa nu te placa, atunci ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui adevarul, sau sa lasi ca timpul sa rezolve...
Bafta happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci nimic, aceasta este treaba lui daca te place. Daca el stie ca tu il placi si nu face clasicul prim pas, inseamna ca ...ai ghinion.

| AttilaDornIsPower a răspuns:

Pai, ai putea sa il ignori o vreme, si sa ii mai tragi asa din cand in cand cate o privire, isi va da seama ca iti place de el. uite aici niste sfaturi care te vor ajuta http://www.libertatea.ro/......43708.html funda? :))