| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara TPU!
Pe voi ce va motiveaza sa luptati in viata?
Ce va motiveaza sa invatati la scoala?
Ce va motiveaza sa luptati cu lenea si cu ispitele din jurul vostru?

Răspuns Câştigător
| myhay181 a răspuns:

Salut...1)Dorinta de a avea o viata cat mai implinita, familia, prietenii si esecurile.
2)Dorinta da a reusi pe plan profesional.
3)Impotriva ispitelor faptul ca dupa aceasta viata mai exista una mai valoroasa.
Dar pe tine ce te motiveaza sa realizezi aceste lucruri?

| dantiberiu236 a răspuns (pentru myhay181):

Chiar asta este.Eu nu sunt foarte ambitios.Tocmai de asta am pus intrebarea precedenta, fiindca vreau sa ma inspir din motivele voastre. :p (multumesc pentru raspuns)

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Pe mine mă motivează gândul la viitor.

| IonCuVaca a răspuns:

Nimic. Nu învăţ pentru facultate, sunt prea deştept. Nu lupt cu lenea, accept ispitele.

| xCaTgIrLx a răspuns:

Hey!
1.ma motiveaza in viata sa reusesc orice imi propun
2.pai trebuie sa invat ca daca nu ajung pe strazi
3.intr-adevar lenea e mare si ispitele la fel dar "ma lupt cu ele"

| dantiberiu236 a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| gang22 a răspuns:

Fratiiiiiiiilor inventati categoria intrabari fara sens