| mirabeluska a întrebat:

Buna seara tuturoor …Vreau si eu sa ma ajutati cu ceva, daca se poate! Va rog sa cititi pana la capat si sa imi spuneti parerea voastra kiss
Anul trecut, am cunoscut un baiat! L-am iubit din prima clipa cand l-am vazut.Cu greu,am ajuns sa fim si impreuna, dar din cauzaa unor chestii, am decis sa ne despartim sis a ramanem prieteni! Vara asta eu am fost plecata la Tm si am uitat tel acasa si n-am vb cu el delok.Cand m-am intors,prima pers pe care am sunat-o a fost el….Era foarte suparath,nu a vrut sa inteleaga dk nu am rasp/l-am sunat toata vara si a stat o perioada suparath! Acum,cu o saptamana si cv inainte sa incepem scoala,ne-am impacat,el cerandu-si scuze… Vb in fiecare seara,msg non-stop,ne povestim toate prstiile facute,eu il iubesc,el ma iubeste,dar nu putem fi impreuna! Incepu si scoala,la scoala abia ma baga in seama:dac a il salutee u bine,daca nu….straight face Nu stiu ce sa mai fac! In seara asta,sunt foarte suparata pentru. Ca m-am certat cu prietena mea cea imi buna si am crezut ca ma pot baza pe el. I-am trimis msg "cf?" mi-a raspuns si voiam sa ii explica ce mi s-a intamplat si l-am intrebat " Suntem prieteni?" si mi-a zis ca nu…Ce pana mea sa fac acum?crying Am avut atata incredere in el? El face parte din inima mea,fiind acolo de o perioada buna de timp si din anumite motive,numai noi stim prin ce am trecut! El este mai mult decat iubitul meu! Nu imi pot imagina "viata" fara el,fara sa stau in fiecare pauza la el in clasa, fara sa adorm cu el vorbind la telefon. fara sa imi zambeasca atunci cand ma vede, NU cred ca voi putea uita vreodata persoana lui!
Ce ma afc? ce e de facut? Cum sa neimpacam?

3 răspunsuri:
| Sks a răspuns:

Ar trebuii sa il asculti sa vezi ce vrea el, ce simte pentru tine, si dc se fereste, si daca tine la tine discutati mai mult si o sa gasiti o solutie, dar daca nu, nu are rost sa va chinuiti reciproc

| ViperyX a răspuns:

Fa-l sa spuna ce simte, totul e de la sine daca chiar il iubesti suna-l intalniti-va si zi urmatoarele cuvinte:Tu, esti in continuare in inima mea vreau si eu sa fiu in a ta de ce singuri totul e diferit si la scoala te porti asa... daca iti era rusine trebuia sa imi spui ...eu iti spun din tot sufletul te iubesc, zi-mi ce simti pentru mine!

| SoulEater44 a răspuns:

Buna! Baietii sunt simbolul orgoliului! Asta trebuie sa retii! Cand au calcat stramb, incearca cu argumente total nelogice sa te faca sa crezi pana la urma ca tu esti de vina pentru ocazionala cearta sau despartire. Din pacate se intampla foarte des si iti zic din experienta pentru ca si eu am trecut prin asta o data cu prietenul meu dar din fericire ne-am impacat si suntem fericiti. Cred, revenind la problema ta, ca faptul ca ai lasat telefonul acasa, ma rog, l-ai uitat, i-a afectat intr-atat orgoliul incat in capul lui, desii inca probabil te iubeste, adevarul ca el a suferit dupa tine si tu, (aparent) nu te-ai interesat de soarta lui. Rana asta in orgoliu care i-ai provocat-o fara sa vrei, l-a facut sa doreasca sa te plateasca cu aceeasi moneda, mai intai impacandu-te cu tine si apoi lasandu-te cu ochii in soare. Imi pare rau sa-ti spun dar se intampla foarte des si din cate se pare nu poti decat sa-ti ceri iertare ori sa ai o discutie cu el pe tema asta ca sa vezi daca mai are rost sa te framanti cu problema asta sau nu. Crede-ma, sunt un milion de lucruri mai bune de facut decat sa suferi pentru o persoana careia nu-i mai trezesti interesul decat in privinta razbunarii. Sper ca te-am ajutat! Baftawinking