| Necunoscută a întrebat:

Bună seara!happy Vreau să vă întreb şi eu cevabig grin. În urmă cu 1 an, m-am certat cu cea mai bună prietenă a mea. Suntem vecine, de fiecare dată când ies pe uşă, mă întâlnesc cu ea, 2 secunde ne privim, după care ne întoarcem spatele.

E o atitudine parcă de copii mici laughing).

Cauza din care ne-am certat: Mie îmi plăcea de un băiat, din alt judeţ, cu care vorbea foarte mult, şi pe deasupra era foarte drăguţ. Ea, mi-a cerut o poză cu el, iar eu care ştiam că va pretinde că el e prietenul ei, am refuzat-o. A intrat pe alt id [id-ul unei bune prietene] şi mi-a cerut o poză. Eu, neştiind că e ea, i-am dat poză. Peste câteva minute, o văd on, cu poza amicului meu la avatarsad. Mă simţeam foarte nasol, parcă eram geloasă.

M-am certat foarte foarte urât cu ea pe mess, după care ne-am declarat războirolling on the floor. Ne-am întâlnit în faţa blocului. Eu eram nervoasă şi pornită să o batlaughing[cicastraight face] Ea s-a pus pe plâns, spunând că nu vrea ca să ne certam, bla bla. N-am ascultat-o, şi de atunci nu ne vorbim deloc.sad

De un timp încoace, seara, ne întâlnim mai mulţi în faţa blocului. Ea e prezentăbig grin.

Nu ne privim, nu vorbim, eu mă comport ca şi cum ea n-ar exista, şi ea face la fel.

Mă gândesc, ce ziceţi? Aş face bine dacă aş vorbi cu ea? Să o las pe ea să facă primul pas? Aş vrea să fim din nou prietene, pentru mine ar conta mult. Înainte, ne vorbeam mult. Seara, pe la 12 stăteam şi vorbeam despre băieţi, chestii de fetelove struck.

Apreciez o vorbă: Dacă vrei prietenia mea, şi ne despart 100 de paşi, fă tu primul pas, şi îi voi face eu pe ceilalţi 99 pentru tine.

Ea a început totul.

Ce mă sfătuiţi?happy

P. >S-vă mulţumesc că aţi avut răbdare să-mi citiţi povestealove struck

Am încredere in voi!tongue

Răspuns Câştigător
| nebunatica_2307 a răspuns:

Buna
acum un an m`am certat si eu cu cea mai buna prietena a mea...si cam din aceeasi cauza.se dadea la toti iubitii mei.de atunci nu mai vb cu ea. daca ne intalnim intamplator suntem ca doua necunoscute.
deci eu te-as sfatui sa nu faci tu primul pas mai ales ca prietena ta ti-ar putea spune foarte frumos ca nu vrea sa mai fiti prietene si ai pica nasol in fata ei.
las`o pe ea sa faca primul pas. daca vrea sa fiti prietene o sa faca acest lucru. daca nu inseamna ca nu merita o prietena ca tine.happy
sper ca ti-am fost de ajutor si succes in continuare
te-am pupat:*

8 răspunsuri:
| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

Ok, si eu m.am certat odata cu bff.
Stii, cred c ar trebui sa incerci tu sa te impaci cu ea.
Chiar daca ea a gresit.
Poate ar vrea din inima sa va impacati.
Doar ca ii e greu sa recunoasca ca a gresit.
E normal. Nu emreu poti spune: AM GRESIT.
Mai da. i o sansa.
Spune. i ca sa o ai aproape e ceva magic.
Si ca ti.ai dori o reinoire de prietenie.
Chiar daca nu e cum era acum un an.
Macar o sa auzio de la ea un : ceau, calduros atunci cand va vedeti la usa.
Si macar o sa ai un umar pe acre sa plangi, indiferent daca o sa stie motivul sau nu.
Parerea mea.
Sa. mi spui ce.ai rezolvat.
Bl0nda.

| adrian_3646 a răspuns:

Cereti iertare si spune-i ca nu ti-ai dat seama de ce faci, si mai spune-i ca vreti sa va impacati, fa un gest frumos pentru ea. sper ca ti-am fost de ajutor si sa declari raspunsu meu castigatorlove struck

| adrian_3646 a răspuns:

Cereti iertare si spune-i ca nu ti-ai dat seama de ce faci, si mai spune-i ca vreti sa va impacati, fa un gest frumos pentru ea. sper ca ti-am fost de ajutor si sa declari raspunsu meu castigatorlove struck.

| NinaY a răspuns:

Sunt de acord cu Blonda!

| Necunoscută explică:

@Bl0nda- mi-aş dori din toată inima să fim din nou prietene

Dar mi-e teamă să nu mă dezamăgească din nou.

| Necunoscută explică:

@Mihaela91 Sunt mai încăpăţânată de felul meulaughing. Dar de ce eu? De ce nu-mi cere ea scuze? Dacă îi cer eu, va spune că m-am rugat de ea să ne împăcăm.

| Anonim_5812 a răspuns:

In primul rand e cea mai mare prostie posibila sa te certi cu cea mai buna prietena a ta din cauza unui baiat ( scuze pentru baietii care citesc asta), iar in al doilea rand trebuie sa iei initiativa si sa vorbesti cu ea si sa stabiliti sa nu va mai certati niciodata pentru un baiat, promisiune de care trebuie sa va tineti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da itradevar ea nu procedat bine dar mai las-o ceva timp pana ce vezi ca ea ar vrea sa faca primul orice ar fi. sper sa iti placa raspunsul meu nu imi doresc sa kastig imi doresc ca doua prietene ca voi sa se inteleaga. PWP. succes. marinela