| Catalutsaaa a întrebat:

si eu o sa am banchetul de a 8-a in curand si am o mare dilema cu rochia dar si cu pantofii. si as avea si eu nevoie de help. mai ales la pantofi. eu nu sunt foarte inalta am 1.60 si am si niste probleme cu coloana si ma gandeam daca niste pantofi cu un toc de 8-9 cm ar fi buni? iar la rochita ma gandeam sa imi iau una scurta. va merge oare?

Răspuns Câştigător
| BiancaB_2401 a răspuns:

Nu esti prea inalta la 1.60 dar daca ai probleme cu coloana nu trebuie sa porti tocuri foarte inalte dar oricum dupa cateva ore la bachet o sa iti iei niste balerini, ca nu poti rezista numai cu tocuri.O rochie scurta simpla cu niste pantofi si accesorii mai incarcate ar da foarte bine (sau invers).Nu trebuie sa fii prea incarcata cu tinuta pentru ca s-ar vedea urat.Si balerini simpli, acestia te salveaza mereu din orice situatie.Succes! :* Funda?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme cu coloana zici...nu stai dreapta? uite, inainte de toate, incearca sa te controlezi, sa iti pui mereu uin mine"sa stau dreapta!" Depinde, asta daca cand zici probleme de spate te referi la faptul ca nu stai drept.Tocurile sunt si ele bune.Iti dau curaj si o senzatie ca esti la inaltime care, oarecum, te ajuta sa stai dreapta tongue Dar ai grija sa stii sa mergi pe tocuri! sa nu pari a "toapa" laughing
Fusta scurta iti face picioarele lungi happy dar sti ceva? fete scunde sunt cele mai dagute

| MisMe a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi foarte bine, si in plus gandeste-te ca e doar o seara.nu cred ca iti va afecta foarte mult coloana. distractie placuta:*

| Catalutsaaa explică:

@ Geesushi : Da stiu sa merg pe tocuri nu se pune aici problema. da asta e problema, cu statul drept. am incercat sa ma mai remediez si sper ca voi reusi de tot.
@ MisMe : Mersi pentru sfat :*
@ Bianca B : Desigur, toate fetele vom avea niste balerini plus ca putem merge in camere sa ne schimbam cu balerini ca banchetul este desfasurat pe durata a 2 zile.
Mersi mult fetele pentru sfat happy aa :d daca se poate, stiti niste site-uri cu rochite sau pantofi draguti?