| Îmiplacesacitesc a întrebat:

Sper ca aveți timp sa citiți și sa mă ajutați, sunt data peste cap complet..scuzați categoria! Sper sa acopăr toată povestea și sa nu omit nimic! Deci eu îmi petrec verile la mamaia mea la tara de când mă știu. Am un vecin acolo, a caror copiii i-a botezat mamaia mea. Și sunt 2: o fata și un băiat de cls a 11a. Eu sunt prietena buna cu sora băiatului și petrecem majoritatea timpului împreună. Ei bine, vara trecuta era ff evident ca fratelui ei îi place de mine, fratele meu îmi spunea asta mereu, ca observa ff multe. Și eu observam. Adevărul e ca și mie îmi place ff mult de el, stăteam pana noaptea târziu și vorbeam. Dar..niciunul nu a făcut vreun pas și nu s-a întâmplat nimic.În fine..vara a trecut și a început un alt nou școlar. În vacanta asta de paste am venit iar la bunicii mei pentru o zi, înainte sa plec la munte. Și s-a întâmplat sa jucam cărți. M am reindragostit de el! Fiindu mi vecin, îl văd ff des, dar și când nu îl văd sunt ca mă strânge inima. În fine. Acum. iarăși mi se pare ca mă place. Dar mai este ceva. Eu am stat mai mult zilele astea pe la bunicii mei, plăcadu mi de el. Avem sala de sport și aseară (cum fac mereu ei ) s-a dus cu băieții sa joace fotbal acolo, dar s au mai dus și niște fete cu care nu mă înțeleg. Am devenit extrem de geloasa, am avut o criza. Astăzi am aflat ca urmează ziua lui peste 2 săptămâni. Face 18 ani și își face ziua acasă la el. Îl văd ca iese pe poarta și pleaca (îmbrăcat frumos ) și îmi zice sora lui ca se duce în alta comuna sa cheme fete, ca în sat nu găsește decât băieți. Și chiar M am simțit ciudat ca pe mine nu m-a invitat! Adica as vrea sa merg.Și el chiar da semne ca M ar plăcea, dar nu sunt sigura și mna! Acum spuneți mi voi ceva...Nu mai pot face nimic fără sa mă gândesc la el, dar mi ar fi rușine sa îi spun ca mi place de el. sfaturi, ceva? Mulțumesc și sper ca ați putut citi totul

13 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Esti sigura ca te place? Ce semne iti arata? Nu ai povestit nimic despre comportamentul lui fata de tine. Daca sunteti prieteni buni sigur o sa te invite, indiferent daca te place sau nu. happy

| Îmiplacesacitesc explică (pentru Aasdfghj):

Am zis sa nu o lungesc prea tare. Deci va povestesc semne de acum, nu de vara trecuta : când bb cu mine se uita la ochi, apoi la buzele mele, la gura. F insistent. Înainte sa vina în fata mea se aranjează, se scutura de praf, îți ridica trocol și își mângâie burta. IerI vb la telefon și râdeam și a venit și se uita așa încruntat de parcă ar vrea sa știe cu cine și despre ce vb și m-am uitat și eu așa la el, în semn de : de ce te uiți? laughing (nu cu răutate ). Veneam de la magazin și stătea cu un băiat pe banca, a vorbit sora lui cu el și după a zis : hai stați și voi aici, veniți!

| Elide a răspuns:

Posibil și distanta ar fi o piedica in ceea ce privește o posibila relație a voastră, mi s-a întâmplat și mie chestia asta l.am iubit aproape 3 ani fara sa-i spun nimic deoarece eram prea mica sad și îmi era rușine de părinții mei... daca va fi sa fie ceva intre voi va fi daca nu nu, in orice caz sunt de părere ca băiatul să facă primul pas nu fata, eu sunt cu"fă tu primul pas că.i fac eu pe următorii 99"

| Îmiplacesacitesc explică (pentru Elide):

Și eu la feeeel.Și mie mi ar fi rușine de ai mei...Dar crede mă ca nu pot sa rezist fără sa l văd. Vreau sa sar în brațele lui, doamne! mă rog mereu sa iasă pe strada sa îl văd. Off

| Îmiplacesacitesc explică (pentru Elide):

E diferența de 2-3 ani intre noi, dar e f copilăros

| Elide a răspuns (pentru Îmiplacesacitesc):

Ce drăguț, ești îndrăgostită până peste cap! :X

| Îmiplacesacitesc explică (pentru Elide):

Așa este...off...E ff greu

| 6Anonim9 a răspuns:

Nu mai pierde timpul fato. Implineste 18 ani si apoi nu-l mai prinzi. Cine stie ce planuri are. Spune-i ce simti, n-ai ce pierde. Daca te refuza, asta e, sunt o groaza de tipi misto. Si oricum, daca e vorba de reapingere, uita el repede, o sa aiba multe pe cap. Sa nu-ti fie rusine, e singura optiune ca sa aflii. Succes!

| Îmiplacesacitesc explică (pentru 6Anonim9):

Of..As vrea sa îmi fie așa ușor! Mai e un băiat acolo care a aflat acum 3 veri așa ca îmi plăcea de el și acum nu mă mai baga în seama (nici atunic nu vb cine știe ce ). As face asta dacă as fi sigura 100% ca mă place. Sa nu mă arunc și sa cad în caplicare naiba

| tudorhit a răspuns:

Nu pierde vremea si astepta.Si eu am facut la fel candva si a trecut vremea si nu mi-am mai marturisit sentimentele.Deci, incearca sa iesi cu dansul, sa fiti numai voi doi si sa vorbiti.Desi cel mai probabil tie iti place mai mult cum arata, si mai putin caracterul.Cunoastel bine si dupa vezi ce faci.

| tudorhit a răspuns:

In acest caz as zice sa faci tu primul pas si sa iesi cu el.Ai grija sa fiti numai voi doi, desi am o presimtire ca tie iti place doar de cum arata, si mai putin caracterul.

| Îmiplacesacitesc explică (pentru tudorhit):

Nu...Îmi place și caracterul mult...E ff educat fata de alții de acolo

| tudorhit a răspuns (pentru Îmiplacesacitesc):

A. Eu zic sa faci tu primul pas daca el nu il face. Ce rost are sa astepti degeaba? Decat sa ai regrete mai bine faci tu prima miscare.