| Maria46854213 a întrebat:

sper sa aveti rabdare sa cititi.aseara a aflat mama ca am fumat si acum nici macar nu se mai uita la mine si mi-a spus bunica ca a vazut-o cand a iesit din casa plangand. nici macar nu mai pot de ochii cu ea de rusine... stiu foarte bine ca este gresit ce am facut dar pur si simplu nu mai pot. prietenul meu cel mai bun nici macar nu mai vorbeste cu mine din nu stiu ce cauze si vroiam ceva sa ma ajute sa uit. cel mai tare ma doare ca acesta nu mai vorbeste cu mine si eu cam sufar. ne-am mai certat si tot eu faceam primul pas in a ne impaca dar de data asta am decis sa vad daca tine macar un pic la mine sa imi spuna ceva sau sa ma sune. Cum pot rezolva cu mama? multumesc foarte mult!happy

1 răspuns:
| sadsoul13 a răspuns:

Buna! Mda o problema a adolescentei foarte grava.
In primul rand ai 2 intrebari laughing,
In al 2-lea rand trebuie sa iti propui ce vrei : Ori sa te impaci cu mama ta ori cu prietenul tau. Eu ti-as recomanda sa te impaci cu maicata. Deci trebuie sa nu mai fumezi asta e clar. Apoi trebuie sa ii castigi increderea pe care a avut-o in tine. Degeaba iti tot ceri scuze daca te-a prins. incearca sa fii tu insuti sa nu te prefaci si pana la urma, peste vreo 2 luni cred ca te va ierta. Bafta! (de asta nu este bine sa fumezi. si lasa dracu tigara du-te la scoala si incearca sa iei note mari si poate te vei impaca mai repede cu maicata.) Sper ca am fost de ajutor!