| aandraa000 a întrebat:

Sper sa nu radeti de mine, dar am par pe fund si e destul de mare si se vede urat! As vrea sa ma epilez. As putea folosi epilatorul electric (daca suport durerea)? Sau care este cea mai buna metoda?

Răspuns Câştigător
| SweetAl3x a răspuns:

In nici un caz epilatorul! Iti vor creste fire de par pe sub piele si in plus, doare destul de tare.
Nu stiu cat e de recomandat sa il epilezi. pentru ca atunci cand o sa inceapa sa iti creasca si nu o sa fie suficient de lung sa il poti epila din nou, probabil o sa te intepe de nu o sa poti sta pe scaun. Cunosc o fata care la fel are probleme cu pilozitatea si ea se duce la salon sa il decoloreze: fund, spate, obraji.
Daca nu e ok pentru tine sa il decolorezi, macar cu ceara sa te faci, dar in nici un caz cu epilatorul.

| aandraa000 explică (pentru SweetAl3x):

Dar daca il epilez cu crema va creste mai des si mai aspru?

| YourDreams a răspuns (pentru aandraa000):

Prietena mea are aceeiaşi problemă! S-a epilat cu crema şi după i-a crescut pădure pe fund! Cel mai bine, lasă-l aşa cum e... Sau mai bine, făţi-l cu benzi de ceară. big grin Sau mergi la salon... big grin

4 răspunsuri:
| DaReZon a răspuns:

Ehm, de ce ai vreai sa te epilezi? Doar nu mergi in "fundul gol" pe strada laughing Par are toata lumea. Iar cel care se va uita la fundul tau, vi fi prietenul tau. Altcineva nu are cine ^.^

| vla64 a răspuns:

Cea mai buna metoda pentru asa ceva : CREMA DEPILATOARE ( nu doare, si e destul de buna).