| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* spuneti-mi si mie cateva idei cu ce as putea sa ma imbrac in prima zi de scoala(clasa a 9a) avand in vedere faptul ca am 1.55 si 40 kg.Multumesc mult:*

2 răspunsuri:
| VanillaBear a răspuns:

Okai deci sfatul meu de fata care acum trece a 11-a(sunt atat de mare.nu pot sa cred sad ) este sa nu porti tocuri in prima zi si daca totusi vrei sa porti iti recomand tocuri nu prea inalte. Avand in vedere ca ai constitutia corpului "petite" (ce adorabil) ti-as recomanda 2 outfituri:casual si formalhappy
Cel casual consta in pantaloni negri(gen blug) pe picior cu o camasa putin larguta (sa nu stea ca pe gard pe tine totusitongue ) si o curea de piele sau imitaie de piele.Camasa ti-o bagi putin in pantaloni si cu cureaua o sa stea superhappy In picioare balerini de o culoare neutra, bej inchis, maro.
Pentru formal, o camasuta alba simpla pe corp poate cu un guler putin pe gat si cu un model mic, o fusta pencil (poti sa cauti pe google daca nu stii ce fel arata) si balerini negrii sau pantofi cu toc negrii sau alte culori, depinde si de culoarea fustei care poate din nou fi bej, maro.sa fiu totusi dintr-un material bun big grin
Oricare din aceste 2 outfituri o sa stea bine pe tine si ti-am dat 2 optiuni deoarece depinde si de personalitatea ta happy

Noroc in prima zi de liceu!happy

xoxo Vanilla

| ×3 Kate ×3 a răspuns:

Ok si eu care credeam ca is singura care se zbate cu ce sa se imbrace in prima zi de sch.big grin

pai. daca treci in clasa a 9 a in primul rand ar trebui sa faci o impresie buna adica sa nu te imbraci prea strident (impresia buna pentru diriga/dirig si poate altsi colegi smug

eu zic ca merg niste jeansi cu un tricou alb si daca ai o vestutsa din aceea neagra (nu mai stiu acum cum se numeste crying)

si niste tenisi... tu decizi daca e bine. puup si succes.:*:*