| anonim_4396 a întrebat:

Buna…. spuneti-mi si mie cum as putea sa ii conving pe ai mei sa ma lase macar un weekend la munte sau la mare cu niste prieteni sau la bucuresti la varul meu.Astazi am adus in discutie cu tata prima oara si l-am intebat daca m-ar lasa si am primit un raspuns asemanator "nu stiu, ai vorbit cu maicata? Maicata stie ca vrei sa pleci?" bun, mai tarziu spre seara ma duc la mama si incep sa ii bat asa un apropos ca stii ca mi-ar placea sa plec si eu la mare sau undeva cu niste prieteni si i-am spus ca nu am nevoie de bani, transportul il am asigurat tot si am primit un raspuns…."nici sa nu te gandesti sa pleci, cand vei face 18 ani poti sa pleci si cu saptamanile in concedii dar pana atunci nu!" eu am acum aproape 16.Am ramas socata la raspunsul care l-am primit, ce as putea face in acest caz? ce sa le mai spun? ce sa mai fac ca sa ma lase? ce minciuni as putea sa le spunhee hee? Aici in oras ma lasa oriunde si pana la cat vreau, ma lasa sa dorm si la prietene si in disco oriunde…. Situatia aceasta chiar m-a deposit nu mai stiu ce sa mai fac. Ce ati face in locul meu?

3 răspunsuri:
| luciana_8039 a răspuns:

Sincer sunt in acceasi stare ca si tinebig grin. dar la mine sunt mult mai rai(nu ma lasa in club sau sa am prieten si uneori nici prin oras sau la piscina ca prietenii)dar eu ma dau bine pe langa ei, le fac pe plac si i ajut ca treaba prin curte cat pot si incerc sa aduc mereu vorba de lucrul pe care vreau sa il fac asa cu o fata mohoratalaughingdaca nu merge s te dai p langa ei incearca atunci cand sunteti toti 3 sa vorbesti ca ei(ps:daca sunt suparati, agitati, stresati, obositi...mai bine nu aduce in discutie ceva ce iar supara si mai mult)relaxat despre aceasta situatie si explica-le km sta treaba ca esti mare, te poti descurca singura, etc, stii u chestii din asteawinkingdar ai grija s nu ajungeti s tipati unul la altul pentru ca va iesi ceva f naspa. cel mai bine ar fi s vorbiti la masa seara sau nu stiu cand sunt ei relaxatiwinkingsi eu am tot aproape 16 anilaughingsi ti-am zis sunt in aceeasi situatie dar n-am incerkt s plec ca prietenii pana acum p l munte sau marelaughingsper s te ajutehappypwpik:*

| Carmy88 a răspuns:

M-as ruga de ei pana m-ar lasa

| andr33a_5009 a răspuns:

M-as ruga de ei pana sar plitisi sa ma auda sa ma tot rog sa ma lase