| Keilly a întrebat:

spuneti-mi urari de intai martie. da nu de astea de dragoste. ceva normal...stiti voi...

1 răspuns:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Sper ca astea iti plac:
."Cu drag de martisor, primeste primavara in sufletul tau, si fie ca acest anotimp sa iti aduca in viata ta implinire si noroc, fericire si iubire si nu in ultimul rand caldura sufletesca de la cei dragi. Iti doresc o primavara frumoasa!"
2."An de an sarbatoarea de 1 Martie ne readuce speranta, optimismul, credinta in mai bine si spor la toate. Din inclestarea frigului cu razele soarelui, a intunericului cu lumina, dupa ultimele zvarcoliri din zilele babelor, invinge viata, primavara, soarele."
3."Odata cu primavara sper ca sufletul sa-ti infloreasca ca un ghiocel… sa radieze ca un soare… sa ofere caldura si iubire. si nu in ultimul rand sa ramana mereu tanar. Un martisor mic si dulce pentru o fiinta deosebita!"
4."…iubeste, zambeste, spune tot ce vrei, joaca-te cu un copil, ajuta un batran, alege-ti o stea pe cer, spera sa ti se indeplineasca o dorinta, accepta un compliment, spune-le celor dragi ce mult ii iubesti, imagineaza-ti ca n-ai nici o grija, fa-ti un cadou… respira adanc… E PRIMAVARA!"
5."Firul alb e sanatate, iar cel rosu, posperitate. Amandoua, impreuna, formeaza o cununa de succes si voie buna. "
6."Odata cu apropierea Martisorului, primavara isi anunta sosirea alaiului enigmatic de miresme parfumate, acompaniat de festivalul cromatic, incantator, al florilor ce ne incalzesc sufletul."
7."Cu rosu si alb am inlantuit gingasul ghiocel. L-am parfumat cu toata dragostea mea, l-am inconjurat cu mireasma primaverii si din tot sufletul ti-l daruiesc tie, sperand ca-ti va aduce fericire."
8."A sosit primavara, si o data cu ea soseste si viata, care a stat ascunsa pe timpul acestei ierni grele. Iti doresc sa fii plina de viata asa cum este mediul inconjurator. Un 1 Martie fericit alaturi de cei pe care ii iubesti cu adevarat!"
9."1 Martie reprezinta inceputul primaverii, anotimpul iubirii. Iti doresc o primavara fericita, razele caldute ale soarelui sa te mangaie cu fericire si iubire… Sufletul meu de cand te-am cunoscut este ca o zi insoria de primavara… Te iubesc!"
10."O data cu venirea zilei de 1 Martie si a primaverii iti doresc ca in fiecare zi sa infloreasca o floare in viata ta.
Sa ai o primavara minunata din toate punctele de vedere. "
1. Intr-o zi cu soare in care miroase a sarbatoare, iti dau si eu mesaje primavaratice cu aroma de martisoare

2. Chiar daca uneori taranul roman isi bate femeia de-o snopeste, de 1 Martie nu uita de Martisor.ca asa e romaneste

3. Atunci cand popoarele migratoare veneau cu ganduri cotropitoare peste acest minunat popor, noi le dadeam martisoare.pentru ca asa-i romanul, primitor…

4. Acum mi-e usor ca-ti dau un mesaj sms si-ti iau un martisor sa sarbatorim venirea primaverii, nu am uitat nici pana acum ca cel mai greu mi-a fost in 1990 cand ti-am luat martisorul printre gaza lacrimogene…ca toti minerii

5. Sunt veteran in Legiunea Straina si am luptat 4 ani ca mercenar in Afghanistan, cea mai grea batalie pentru mine ramene saptamana dintre 1 si 8 Martie.asta se intampla in fiecare an

6. Stiu ca nu ti-am luat martisor si am fost un mare taran si mai stiu ca esti cea mai frumoasa femeie din spatiul sud-est european
7. Am vrut sa-ti cumpar flori, dar tu esit cea mai frumoasa floare, am vrut sa-ti iau un Ferarri din 2007 dar ti-am luat doua martisoare

8. Desi acum 100 de ani visai la dreptul de a parasi bucataria si nu aveai nici o valenta, acum este 1 Martie e ziua ta si este ceea ce literatura de specialitate numeste "femeie independenta"…

9. Sunt cel mai fericit barbat, am trecut impreuna prin bune si rele, nu trebuie sa-ti dau mesaje pompoase de 8 Martie pentru ca toata lumea stie ca tu esti minunea vietii mele

10. Nu gasesc nici un martisor frumos si in piata au numai flori ofilite, mi-e frica sa nu pleci cum a plecat Kosovo de langa Serbia.asa pe nesimtite
Vreau sa privim impreuna cum infloreste primul ghiocel, vreau sa simtim impreuna caldura primei raze de soare primavaratic, vreau sa ne bucuram impreuna de aroma narciselor inflorite. Vreau sa imi petrec primavara aceasta alaturi de tine.
Chiar daca primavara se lasa asteptata si vremea ne facem sa credem ca timpul s-a oprit in loc si ca vom mai astepta mult pana cand soarele va indrazni sa mangaie petalele gingase ale celor mai indraznete plante de pe fata pamantului, ghioceii, eu totusi, drag martisor, vreau sa stii ca te astept cu drag si dor!
Esti ghiocelul suav ce imi vesteste primavara, esti ingerul ce zilnic ma pazeste, esti tu ceea ce ma iubeste!
Oare, pot face ceva sa iti aduc un zambet pe fata ta? Sunt mic dar vreau sa iti spun ca te iubesc si ca dupa ce ma vei primi, o sa poti simti in inima ta o schimbare, o sa simti ca o data cu natura imbobocesti si tu, ca intr-o zi (apropiata) vei inflori la fel ca gingasele flori. Da,sunt eu MARTISORUL si te asigur ca asa va fi!
A sosit primavara, si o data cu ea soseste si viata, care a stat ascunsa pe timpul acestei ierni grele. Iti doresc sa fii plina de viata asa cum este mediul inconjurator. Un 1 Martie fericit alaturi de cei pe care ii iubesti cu adevarat!
Odata cu apropierea Martisorului, primavara isi anunta sosirea alaiului enigmatic de miresme parfumate, acompaniat de festivalul cromatic, incantator, al florilor ce ne incalzesc sufletul.
Iti doresc o primavara la fel de frumoasa ca tine!
1 Martie, la inceput de primavara imi ofera ocazia sa-ti spun cit de mult insemni pentru mine, si cit de mult te iubesc.
Asa cum binele invinge raul, frumosul primeaza asupra uratului, bucuria alunga tristetea, tot asa primavara din sufletele noastre topeste povara grea de nea si lasa sa se iveasca primul ghiocel, simbol al feminitatii eterne.
Primavara semnifica un nou inceput, iar florile zambesc din nou razelor de soare. Asa ca, tu, iubite drag, incearca sa fii fericit impreuna cu mine si florile primaverii, in aceasta zi minunata. Te Iubesc!
Cu o vreme atat de trista numai parfumul primaverii si al tau ma mai tine in viata. Atunci cand te vad durerea mea se transforma intr-un ghiocel.
Ma urc pe dealul visurilor mele si acolo te gasesc pe tine. Stiu ca nimic nu impresoara linistea diminetilor sau bucuria reinvierii naturii mai mult decat o clipa de fericire alaturi de tine. Esti fericirea zilei de primavara…
Acum cand soarele e din nou pe cer si primul fir de iarba ne mangaie usor, sa fii iubit din suflet iti doresc si vesel lumii sa zambesti. E primavara iar in inimile noastre si tot ce a fost rau in urma sa lasam, de sfantul ghiocel sa ne bucuram.
In aceasta zi speciala de martisor, permite-mi sa ma alatur si eu cu un buchet de ghiocei, sa-ti aduc in suflet primavara. La multi ani!
Acum in prag de primavara iti trimit in dar de martisor, sufletelul meu pentru a-i tine de cald inimioarei tale, si fie ca spiritul acestui anotimp plin de caldura sufleteasca, si zambete sa te insoteasca in viata pretutindeni!
Mireasma primului sarut, si prima ta imbratisare, caldura sufletului tau s-au transformat acum in floare. I-am pus un snur din dragoste acestei flori, ca sa ti-o daruiesc cu totul tie, ma-nclin in fata ei caci o ador si te invit de-acum pe veci sa-mi fii sotie.
Daca un ghiocel firav strapunge greoaia zapada pentru a inflori in gradinile noastre si noi putem depasi greutatile vietii cu Mai mult curaj….
1 Martie reprezinta inceputul primaverii, anotimpul iubirii. Iti doresc o primavara fericita, razele caldute ale soarelui sa te mangaie cu fericire si iubire… Sufletul meu de cand te-am cunoscut este ca o zi insoria de primavara… Te iubesc!
Viata alaturi de tine are iz de primavara! Infloresc la orice atingere a ta si simt ca zbor ca un fluturas cand imi spui cuvinte dulci. TE IUBESC!
Cu rosu si alb am inlantuit gingasul ghiocel. L-am parfumat cu toata dragostea mea, l-am inconjurat cu mireasma primaverii si din tot sufletul ti-l daruiesc tie, sperand ca-ti va aduce fericire.
An de an sarbatoarea de 1 Martie ne readuce speranta, optimismul, credinta in mai bine si spor la toate. Din inclestarea frigului cu razele soarelui, a intunericului cu lumina, dupa ultimele zvarcoliri din zilele babelor, invinge viata, primavara, soarele.
Nu conteaza cum este vremea, important este ca-n suflet sa fie PRIMAVARA! La multe primaveri!
Primavara asta vreau sa simtim amandoi cum viata ne curge prin vine asemenea raurilor de munte eliberate de gerul iernii.
Si ce daca este frig si soarele sta zgribulit in nori, cand te privesc si imi luminezi viata, imi zambesti si imi incalzesti sufletul. Iarta-ma, dar nu ti-am gasit o floare mai frumoasa ca tine!
Natura a impletit din flori si din raze de soare martisorul fericirii, pentru ca eu sa ti-l pot oferi azi impreuna cu toata dragostea mea!
Lasa sa-ti picure in suflet inca o primavara… las-o sa-ti cuprinda obrajii si sa-ti invaluie inima; danseaza cu ea in lumina soarelui si las-o sa-ti umple bratele cu flori si iubire…
Dimineata sa iti lumineze gandurile, soarele sa iti incalzeasca sufletul, florile sa iti incante simturile, iar eu sa iti dovedesc dragostea mea…
De sub zapada a rasarit un ghiocel, mi-a soptit ceva la ureche: "A sosit primavara!".
Un buchet de lacramioare, un manunchi de sentimente frumoase si o gramada de imbratisari… special pentru tine! La multi ani de 1 martie!
funditza ?

pa,pa