| DreaMiss a întrebat:

spuneti-mi va rog de ce pinguinii se lipesc unul de altul si formeaza un fel de piramida,grup (mai stiu eu. ) ca sa se incalzeasca, caci intre ei se mentine caldura de 36 grade. De ce ei procedeaza asa,doar sunt rezistenti la frig, nu?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Gandeste-te,la Polul Sud unde se gasesc pinguinii temperaturile anuale se incadreaza intre -80 grade Celsius in anotimpul rece si -30 grade celsius in anotimpul cald, astfel nu stiu cat de rezistenti crezi tu ca sunt dar, in anotimpul rece la -80 de grade chiar au nevoie sa se incalzeasca.