| FlorentinaC a întrebat:

Stie cineva cum imi pot seta pe Facebook ca pe profilul meu sa le apara celorlalti "aboneaza-te" in loc de add as a friend?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ca sa-ti apara aboneaza-te trebuie sa-ti creezi un grup!
Cum creez un grup?

Puteti crea un grup facand clic pe „Creati Grup" in coloana stanga a paginii de start. Va aparea o caseta neasteptata, unde veti fi capabil sa adaugati un nume al grupului, sa invitati membrii si sa selectati setarile de confidentialitate pentru grupul dvs. Faceti clic pe „Creati Grup" cand ati terminat. De asemenea puteti sa creati un grup aici ( http://www.facebook.com/groups/ ).

In continuare, veti fi capabil sa adaugati o descriere a grupului si o imagine a grupului. Puteti schimba aceste setari oricand facand clic pe „Editati Grupul" pe pagina principala a grupului.

Dupa ce iti crezi un grup cu numele tau de exemplu ->prietenilor care vor sa intre in grup le apare ->aboneaza-te!
Bafta!

| FlorentinaC explică (pentru neluL):

Trebuie sa ii bag in grup ca membri pe cei carora le va aparea? Ca le va aparea si ca notificare si asta nu vreau.

| neluL a răspuns (pentru FlorentinaC):

Da! Trebuie sa-i bagi in grup ca membrii! Lor le apare ->aboneaza-te!