| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* stiti ca a inceput nebunia " cum sa ma imbrac in prima zi de liceu avand in vedere ca trec clasa a 9". Hi5 meu este http://kristynayubytha.hi5.com pentru a va face o idee despre mine. Detalii despre mine: Am 1.55 inaltime si 40 kg, par lung si saten si fata ovala si sunt cam slaba mai ales la picioare pentru ca le am cam subtiri + ca am asa numita paranteza sus :-@ ma rog in fine :-j. Deci ceva idei de haine + idei pentru par?
Multumesc si dau fundita:*

3 răspunsuri:
| Antonik a răspuns:

Esti frumusica. Ai putea sa te imbraci in prima zi de liceu cu o fusta in carouri, ca am vazut ca esti slaba si ai corpul clepsidra, si o camasa cu maneca scurta daca vrei sa optezi pentru ceva mai scolaresc.in picioare iti poti pune niste pantofi, si niste ciorapi care sa se asorteze cu fustita pana la genunchi. poti adauga la costumatia asta niste accesorii cool si cum iti plac tie.
Daca vrei ceva mai cool/neglijent, poti alege niste jeansi de culoare mai deschisa, cu niste tenisi( converse sau altii ), si un maiou/bluza mai frumoasa. nu o sa lipseasca si accesoriile pe masura. ai putea sa iti pui un tricou mai funcky, si o camasa pe care sa o legi printr-un nod cam pana la buric, si sa-ti lasi sa t-i se vada o parte sin tricou.( poti sa ai un tricou cu desene/inscriptii) ca este cool.
iti mai poti pune o rochie lejera de vara, pana la genunchi, si cu niste sandale finute.
iti mai poti pune si o rochie lunga pana in pamant gen gipsy daca vrei. totul consta in imagiatie.

poti sa-ti iei reviste de moda precum cool girl. pe asta mi-o iau eu. are o tona de informatii despre moda, o tona de haine super, si de accesorii cum se poarta acum. te poti inspira de acolo si vei arata super glam in prima zi de liceu.

Pentru par, am vazut ca ai parul drept. Ai putea sa ti-l lasi liber, si sa-ti prinzi agrafe sau accesorii precum funde.etc. deoarece ai parul frumos.
ai mai putea sa iti prinzi parul in coc, sau niste codite impletite. au un aspect girlie, right.
Totul depinde de tine. Ai un corp frumos, par frumos, trebuie doar sa iei o decizie.
Ah, si inca un sfat in plus: sa nu exagerezi cu machiajul foarte mult. Un mascara si un gloss stralucitor te pot face adorabila si stralucitoare. Iti mai poti corecta micile imperfectiuni cu un fond de ten. Nu pune insa prea mult, pentru ca iti va incarca tenul.
Cat despre restul, poarta-te cat mai natural, si lasa frumusetea ta interioara cat si exterioara sa radieze!
Astfel, nu ai cum sa nu atragi privirile colegilor tai noi, cat si ale baietilor.

Succes si be you!
Te pup dulce:*