| Jessica a întrebat:

Stiti ceva carti interesante (pe care le-as putea citi la 10 ani)? Nu vreau sa veniti cu Ion Creanga. Funda la cele mai bune carti!

5 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Cele de Sandra Brown. sunt perfecte pentru tine. tongue

*glumesc!*

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Câteva pe care eu le-am citit la varsta ta şi mi-au plăcut ar fi:
Micul Lord de Frances Hodgson Burnett
Mica prinţesă tot de Hodgson-Burnett
Cuore : inimă de copil de Edmondo de Amicis
Legendele Olimpului de Alexandru Mitru (are două volume : Zeii şi Eroii)
Cartea junglei de J.R. Kipling
Recreaţia mare de Mircea Sîntimbreanu
Sper sa le citeşti şi să-ţi placă. Pe toate le găseşti la orice bibliotecă.

| TraficantaDeVisee a răspuns:

Uite aici niste carti :
Fram ursul polar
colt alb
robinson crusoe
aventurile lui tom sayer
cartea junglei
carte junglei 2
alice in tara minunilor
alice in tara oglinzilor
calatoriile lui gulliver
vrajitorul din oz
din lumea celor care nu cuvanta si
la medeleni funda puppy dog eyes?

| ella_4016 a răspuns:

Buna. ma bucur sa aud ca mai sunt copii interesati de carti. eu am 16 ani. carti frumoase pentru varsta ta ar fi urmatoarele : alice in tara minunilor, craiasa zapezii de hans cristian andersen, carti de poovesti de fratii grimm, basmele in general, pinocchio, buratino si cheita de aur, mi-e rusine dar am uitat autorii dar sunt cele mai frumoase carti ale copilariei, sunt primele carti pe care le-am citit. spor la lectura

| ZuzaaaxD a răspuns:

Pe drumuri de munte-Calistrat Hogas