| elenutza7275 a întrebat:

Stiti cu ce medie s-a intrat la medicina generala in Bucuresti in acest an? Imi trebuie media claselor 9-12 si media de la bac pentru a intra? Vreau sa ajung chirurg si media mea la sfarsitul semestrului, clasa a 9-a este 9.66 si imi e teama ca nu voi intra, deoarece colegii mei au medii mai mari.

1 răspuns:
| 5a a răspuns:

Chirurg? Iti trebuie minim 2 ani de practica ( elev ) iar apoi poti sa o iei usor pe cadavre, ma rog daca ti-e iti place bafta.

Nu se pune problema la medie, pentru ca tu ai media destul de mare daca ai intr-adevar 9, 66. Tu nu te uita la Ghiorghe sau Maria ce medii au poti sa ai si 9, 80 Tu trebuie sa gasesti loc, inscriete cat mai repede pentru a gasit un loc.