| danyella12 a întrebat:

BUNA, stiti cumva daca doare cand iti baga cercei acel aparat automat?:-s adica mi-am afcut de curand cu acul am scos cercei si acum nu-i mai pot baga crying(( ce sa fac?sad si app nu am avut niciodata gauri happy

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna. Eu mi-am facut gauri acum 5 sau 6 ani, nici eu n-am avut gauri pentru ca imi era frica sa imi fac cu pistolul medicinal. Dupa ce am iesit din salon, imi venea sa ma intorc sa-mi mai fac inca 2 gauri, nu ma asteptam sa fie asa usor. Iti dezinfecteaza locul, iti pune cu un marker un punct unde ar trebui data gaura, apoi tac-pac, vine gaura cu pistolul medicinal. Simti o presiune mica in lobul urechii vreo ora (Cel putin la mine asa a fost), dupa care trebuie sa stai cu acei cercei medicinali cam 3-4 saptamani, pana se formeaza gaura, apoi ii poti schimba. Nu doare foarte tare, doar o intepatura si senzatia ca te apasa ceva pe ureche. Pupici!