| Emilia23 a întrebat:

Buna stiti` si voi povesti gen: O fată şi un tip circulau cu viteza de 100 km/h pe o motocicletă.
Fata: Mai încet, mi-e frică
Tipul: Nu este distractiv
Fata: Nu nu este, te rog! E atât de înfricoşător.
Tipul: Atunci spune-mi că mă iubeşti.
Fata: Te iubesc, încetineşte. Tipul: Acum, îmbrăţişează-mă cât poţi tu de tare
* Ea l-a îmbrăţişat *
Tipul: Poţi să-mi scoţi casca şi pune-o pe tine, mă
deranjează.
A doua zi, în ziar: "O motocicletă s-a izbit într-o
clădire din cauză că a rămas fără frâne. Două persoane au fost în accident, dar numai una a
supravieţuit."
Adevărul era că la jumatatea drumului tipul si-a dat
seama că motocicleta nu mai frânează,
dar el nu a vrut ca fata să ştie.
În schimb, i-a cerut o îmbrăţişare şi să-i spună că îl iubeşte o ultima dată.
Apoi, el i-a cedat casca, astfel încât ea va trăi,
chiar dacă aceasta însemna că el va muri.sadsadsadcrying
[Mai rar se intampla astaoh go on] sa le pui pe peretele de la fb.sau sa dau mass pe mess.puppy dog eyes. funda/!love struck

4 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Buna!
El:Buna
Ea: Buna, trebuie sa iti spun ceva.
El: Spune!
Ea: ♥ te iubesc ♥
El: si eu te iubesc da eu am 16 ani,, tu 12 si sunt cu o fata de aceeasi ani ca mine!
Ea: ( se deconecteaza )
baiatul a vazut in acea seara la stiri ca o fata si-a taiat venele si a scris pe perete `` Anii nu conteaza´´ ♥
Baiatul o iubea ♥,El s-a spanzurat dar inainte a scris pe perete ``Ea, avea dreptate anii nu conteaza´´
Daca anii in Iubire nu conteaza,Posteaza pe Profilul tau! ♥

Relatie pe Facebook : Totul incepe cu o cerere de prietenie, continua cu un ``like``,``un comm``. Apoi o ``mica conversatie pe chat in care se face schimb de id``. Pe mess se stabileste ``o intalnire``, dupa intalnire apare : ``In a relationship with.``, continua cu ``like`uri`` cu ``Te iubesc`` cu albume, poze. Dupa un timp apare gelozia! Si asa cum a inceput ``relatia`` asa se si termina pe Facebook cu un mare ``Single``! laughing)))♥]

NU TI FIE GREU SA CITESTI! '' Mama, am iesit cu prietenii mei si am mers la o petrecere. Si mi-am amintit cuvintele tale:Sa nu beau. M-ai rugat chiar fiindca trebuia sa conduc. Asa ca am baut doar racoritoare. Am fost mandra de mine, fiindca ti-am ascultat sfatul. In comparatie cu ceilalti prieteni am facut alegerea cea buna. Sfatul tau a fost corect. Cand s-a terminat petrecerea, toti si-au luat masina fara insa sa fie in masura sa conduca in siguranta.Eu insa eram sigura ca sunt constienta. Nu puteam mama sa-mi inchipui ce urma sa ma astepte. Acum sunt culcata pe asfalt si aud politistul sa spuna.Sangele meu e peste tot pe asfalt si eu incerc din toate puterile sa nu plang! Aud doctorii spunand ca nu voi reusi sa supravietuiesc.Sunt sigura ca celalalt copil care conducea nu si-a dat seama cat de mult gonea.In concluzie, el sa hotarase sa bea si eu trebuia acum sa mor.De ce fac asta, mama? Daca stiu ca vor distruge vieti?! Durerea pe care o simt este ca si cand m-ar intepa mii de cutite. Spune-i sorei mele sa nu se teama si lui tata sa fie puternic. Cineva trebuia sa spuna acestui copil ca nu trebuia sa bea daca conduce. Poate daca ai lui ii spuneau, asa cum ai facut si tu, acum sa fi fost in viata.Respiratia mea se face din ce in ce mai slaba si incepe sa-mi fie frica, mamaaaa! Acestea sunt ultimile mele clipe si sunt atat de disperata! As vrea atat de mult sa te imbratisez si sa iti spun ca te iubesc.Te iubesc mult, mama.Adio. Aceste cuvinte au fost scrise de o reportera care a fost prezenta la accident. Fetita in timp ce murea murmura aceste cuvinte.Reportera scria socata.Si ea insasi a inceput o campanie impotriva conducerii sub influenta alcoolului. Daca nu transmiti acest mesaj pierzi ocazia, chiar daca nu bei, sa ii faci pe ceilalti sa inteleaga ca viata ta si a copiilor tai e in pericol!

O tanara la spovedanie: - Parinte, eu. - Stiu, fiica mea, ce ai facut, ca suntem prieteni pe Facebook, am vazut poze, am citit ce ai scris pe perete. Mi-a fost destul. - Si ce trebuie sa fac ca sa fiu iertata, parinte? - Sa dai like la 10 manastiri. rolling on the floor

Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Te iubesccccccc ♥ Posteaza asta pe peretele a 10 prieteni la care tii ♥!

Un barbat care isi trateaza iubita ca pe o printesa, este dovada ca el a fost nascut si crescut in bratele unei regine!

Multi au plecat de langa noi mult prea devreme, sau au plecat deoarece era timpul lor. Daca ne uitam la cer, ne place sa ne gandim ca ne privesc de acolo de sus De multe ori ii pomenim dimineata noaptea atunci cand privim stelele o data o melodie un parfum Posteaza acest mesaj pe peretele tau daca si tie iti lipseste cineva ce te priveste din Cer!sad

Este frumos să ai 20- 40- 80-160-320-640-1280
. prieteni pe Facebook, dar când ai nevoie de cineva, câţi vor fi acolo?

Dacă într-adevăr tu eşti acolo lângă mine. atunci dă LIKE.

Copiază asta pe peretele tău şi vei vedea câţi prieteni adevăraţi vor fi acolo pentru tine.♥(cei adevarati vor da like

4ani -mama stie
tot, 8ani -mama stie prea multe, 12ani -mama nu cred ca stie asta, 14ani -
mama nu stie nimic, 16ani - mama ii nula, 18ani - nu iau in considerare
parerea ei, 25ani - poate mama stie asta, 35ani - inainte sa incerc asta o sa
o intreb pe mama, 45ani - ce ar crede mama despre asta?, 75ani - cum mi-ar
placea sa o intreb pe mama asta, da LIKE si pune asta pe peretele tau daca ai
cea mai buna MAMA DIN LUME! ♥♥♥♥♥ Te iubesc, Mamilove struck!

O fata are forta sa surprinda un om. Poate controla certuri, poate sa duca sarcini grele. Mentine frumusetea, iubirea si opiniile. Surade cand ar trebui sa tipe, canta cand ar trebui sa planga, plange cand e bucuroasa si rade cand e speriata! Iubirea ei e incontrolabila. Unicul lucru gresit la ea, e ca de multe ori uita cat de mult valoreaza

Se spune ca baietii sunt mai tari ca fetele! Oh te rog! Pot ei sa tina un copil in burta pentru 9 luni? Pot sa faca mancare,curat, si sa vorbeasca si la telefon in acelasi timp? Pot sa isi arda fruntea, urechea, fata cu placa de intins parul fara sa se planga? Pot sa mearga pe tocuri de 12cm o zi intreaga? Pot sa planga toata seara si ziua sa para ok? Sa stiti, femeile sunt neajutorate decat pana li se usuca unghiile date cu oja!winking Pune asta pe peretele tau daca esti mandra ca esti femeie!♥♥♥B

Primul care da Like : ii dau back 5 likebatting eyelashes.
Al doilea : Id'ul de messbatting eyelashes
Al treilea : Il/o pun sora/frate pe facebook smug.
Al patrulea : Pe profil o sa scriu,, Te iubesc " blushing.
Al cincilea : Poate sa-mi ceara sa scriu ca status orice happy.
Al saselea : Poate sa aleaga dintre cele cinci de mai sus devil.
daca esti curajos pune-l si tu laughing

Sper ca te-am ajutat!

| FucktheSystem a răspuns:

Mdea, tâmpenie de poveste foarte ireală, de ce naiba aș plictisii mai multă lume cu tâmpenia asta?

| bby a răspuns:

Da stiu povestea love struck E un gest superbatting eyelashes insa la 100 km/h nu poti sa te misti tongue si ea cum i`a luat casca thinking si plus ca puteau merge pana se termina benzina big grin Cel care a scris povestea asta putea fii atent la cateva detalii happy dar totusi imi place gestul sigh Cred ca ar trebui sa il pui doar pe facebook love struckbatting eyelashes

| Forevăr a răspuns:

* Ion is in a relationship with Mărie.
* Mărie is now in a relationship with Ion and other 26 people. (Popa Satului and other 24 people like this)
* Mărie is attending the event "Mulsul vacii" (Vaca lui Mărie and Ion like this)
* Mărie is not really attending the event "Mulsul vacii". She is actually attending Vasile in the barn.
* Ion comes to see Mărie attending the "Mulsul vacii" event and finds out what is she actually attending
* Ion is now single.
* Ion was invited to join group "Beţivanii satului"
* Ion and other 20 people are attending the event "Beţie la crâşmă". (Crâşmarul likes this)
* Ion set his status to: "Supărat sunt doamne, iarăşi supărat"
* Ion is now drunk and pissed on Mărie's Wall
* Mărie finished attending Vasile.
* Mărie set her status to: "Foarte obosită. Sper să mă pot trezi mâine să merg la biserică"
* Vasile commented to Mărie's status "Eu nici nu cred că vin. Poate duminica viitoare"

[Sunday]

* "Babele din sat" are attending the event "Slujba de duminică" (Popa satului, Părintele Iosif, Cantoru' and Clopotaru' like this)
* "Beţivanii satului" missed the event "Slujba de duminică" because of it's interference with the event "Beţia de duminică" (The Devil 666 Satana likes this)
* Popa satului and Popa Porno are now friends (The Devil 666 Satana and Clopotaru' like this)

[Monday]

* Mărie set her status to: "La spovedit..."
* Ion commented on Mărie's status: "Ce-i Mărie, te-o prins rusinea?"
* Mărie also commented on her status: "Taci, Ioane că eşti prost"
* Popa satului also commented on Mărie's status: " happy ) happy )" (Primarul satului likes this...)
* Vaca lu' Mărie set her status to "Muuuuuuuuuu..."
* Mărie commented to Vaca lu' Mărie status: "Ioi ce proastă îs, am uitat să te mulg. După spovedit vin şi la tine. Paşte până atunci" (Vaca lu' Mărie likes this.)
* Primarul satului added "şpagă" and "corruption" to his activities (Popa satului likes this)
* Şefu de Post set his status to: "La primărie, la o vorbă cu primarul"
* Primarul satului is now attending "Puşcăria". (Bebiţă săpunaru' and all his friends like this)

[Tuesday]

* Mărie set her status to "Watching «Fermier caut nevastă», so f*** off"
* Vaca lu’ Mărie exploded. (Ion likes this)
* Mărie commented: "vaaaaiii o murit vaca am uitat s-o mulg mă omoară tata când se întoarce de la crâşmă"
* Popa satului also commented: "super, încă o înmormântare pe săptămâna asta" (Cantoru' and Popa Porno likes this)
*** ***
* Popa satului, Părintele Iosif and Clopotaru' are now in a relationship and it's complicated. (The Devil 666 Satana likes this)

[Wednesday]

* Popa satului set his status to "Zi de post, fiilor" (Babele satului like this; Beţivii satului dislike this)
* Tata lu Mărie posted on Mărie's Wall: "Ce ai făcut cu vaca? Te omor"
* Tata lu Mărie killed Mărie.

(Ion and Popa satului likes this Vasile and other 25 people dislike this)

* Tata lu Mărie is now attending "Puşcăria" along with Primarul Satului
* Mărie is attending hell (The Devil 666 Satana, Hitler, Stalin)
* Saddam Hussein and other 75 bilion dead people like this)
* Vaca lu' Mărie is attending Heaven (Saint Peter likes this)

N.B: uite d'aia, nu... like eu Facebook!