| anonim_4396 a întrebat:

stiu ca mai sunt intrebari de genul pe site, dar sigh
Cum pot avea sanii mai mari? Am 16 ani si la varsta mea este foarte important (cel putin asa mi se pare mie) sa arat bine.Am plans de foarte multe ori din cauza asta si m-am saturat.Nu mai vreau sfaturi cum ca "au timp sa cresca, e bine sa ii ai mici, sau sa imi iau sutien push-up pentru ca deja am unul si m-am saturat sa ma ascund.De ce nu pot fi si eu ca celelalte fetecrying Si daca sunt doctori pe site vreau sa intreb daca tinctura de marar imi poate face rau la varsta mea sau nu da rezultate?
Plssss va rog sa ma ajutatisad

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poti incerca sutienul invizibil... dupa parerea mea cel mai bine ar fi sa incerci sa te simti bine in pielea ta... Sa inveti sa iti iubesti corpul asa cum e. Sunt multi carora le plac femeile cu sanii mici... Atractia care o simt pentru femeile cu sanii mari de obicei este o atractie sexuala... Daca chiar vrei sa ai sanii mari fa o operatie... Baga-ti silicoane. Nu este bine pentru varsta ta si e posibil sa ai parte de niste reactii adverse neplacute, dar daca consideri ca e atat de important pentru tine fa asta.

mariana
| mariana a răspuns:

Fiecare adolescenta are ritmul sau de dezvoltare fizica, asa ca nu trebuie sa te impacientezi ca inca nu ti-au crescut sanii, asa mari cum ti-i doresti tu.
Sunt convinsa ca arati foarte bine si ca trebuie sa fii fericita ca esti un copil sanatos si nu ai necazuri, asa cum au, spre exemplu cei care sunt bolnavi, cu o serie de boli incurabile ori care sufera de diferite afectiuni care ii fac greu adaptabili vietii de fiecare zi. "Necazul" tu este absolut minor si remediabil, asa ca nu este cazul sa te lamentezi pentru ca nu ai motive.
Trasformarile hormonale ale tinerelor (de care depinde si dezvoltarea sanilor), sunt personalizate si daca o fata se dezvolta mai repede si alta mai lent, nu inseamna ca, pana la urma nu vei avea si tu sanii pe care ti-i doresti.
La varsta aceasta nu este bine sa se foloseasca diferite remedii, fara sfatul unui medic specialist, care poate sa te indrume daca intr-adevar pana acum stadiul de dezvoltare al sanilor tai, este mai mic decat firesc pentru varsta pe care o ai.
La aceasta varsta nu se fac nici implanturi si cred ca te-am convins ca, toate vin la timpul lor si cum suntem fiecare dintre noi unici in univers, de ce am fi toti la fel si ne-am dezvolta in proportie egala. Sigur ai alte calitati pe care trebuie sa le dezvolti, pentru a-ti lua gandul de la "supararea"ta. Trebuie sa fii multumita asa cum esti, sa te iubesti pe tine si sa faci ceva gimnastica care sa te ajute sa te dezvolti armonios.
Sa cresti mare si singurul necaz pe care-l vei avea in viata sa fie acesta, pentru ca atunci vei fi cel mai fericit om. Cu bine si nu plange pentru ca, nu ai pentru ce.

| SweetCandy a răspuns:

Stiam ca daca fluieri cresc...rolling on the floorrolling on the floor

| sorin a răspuns:

Poate se dezvolta mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inearca metode traditionale!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sus deasupra acestei ferestre se afla un chenar unde scrie :Cauta intrebari sau raspunsuri - scrie acolo sani mai mari si ai sa gasesti tot ce este referitor la acest subiect pentru ca s-a mai dezbatut, vezi ca au scris fetele acolo diverse sfaturi, numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai tirziu, cind ai sa mai cresti si te va iubi cineva, nu pentru asta te va iubi, ci pentru ceeace esti tu. Frumusetea sta dincolo de aspectul exterior.