| anonim_4396 a întrebat:

stiu ca nu este o intrebare dar cine imi rezolva acest test ii dau funda+vot este cel mai usot test. dupa ce mil rezolvati o sa va dau eu raspunsul ca sa vedeti cum trebuia sa raspundeti deci sa incepe:
1) Cat a durat razboiul de o suta de ani?(100 ani sau 116)
2)Ce tara produce palarii Panama?(panama sau ecuador)
3) Care este cel mai bun prieten al omului.(cainele sau oaia)
4) In ce luna sarbatoresc rusii revolutia din Octombrie?(octombrie sau noiembrie)
5)Peria pentru parul de camila este facuta din(Par de camila.sau
Blana de veverita.)
6)Insulele Canare au fost numite dupa care animal?( Canarul.sau
Cainele)
7)Numele regelui George al saselea era(Robert sau Albert)
8)Ce culoare are Pantera Roz?(roz sau verde)
9) De unde provin jucariile chineze?(china sau noua zeelanda)
10)Care este culoarea cutiei negre din avioanele comerciale?(negru sau portoaliu)
GATA
IA SA VAD CATI DESPETI SUNT PE TPU DECAT 20 DE PERS POT SA RASPUNDA CEL CARE DA RASPUNSURILE CORECTE PRIMESTE SI FUNDA SI VOT:p ASTEPT RASPUNSUL CORECT!

Răspuns Câştigător
| klary a răspuns:

R. Razboiul de o suta de ani a dura de fapt 116. 2. Ecuadorul produce palariile Panama. 3. Cainele este cel mai bun prieten al omului. 4. Rusii sarbatoresc revolutia din octombrie in luna noiembrie. 5. Peria pentru parul de camila este facuta din blana de veverita. 6. Insulele Canare poarta numele unui caine. 7. Numele regelui George al saselea era Albert. 8. Pantera Roz are culoarea roz. 9. Jucariile chineze provin din China. 10. Culoarea cutiei negre din avioanele comerciale este de fapt portocaliu.

2 răspunsuri:
| SyMy24 a răspuns:

1. 116
2. Ecuator
3. Cainele
4. Noiembrie
5. Blana de veverita
6. Cainele
7. Albert?
8. Roz
9. China
10. Portocaliu

Daca am gresit...sorry; p

Bye!

| CookieșiParty a răspuns:

1 100
2 panama
3 cainele
4 octombrie
5 par de camila
6 Canarul
7 Robert
8 Roz
9 China
10 negru