| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca poate este o intrebare neadecvata insa am nevoie de un raspuns din partea celor ce sufera de obezitate. Cum ati ajuns sa aveti o greutate mai mare si care sunt problemele cu care va confruntati zi de zi? Ce faceti pentru a combate obezitatea?

3 răspunsuri:
| MdRoUgS a răspuns:

E greu sa slabesti din prima saptamana-luna...in primul rand propuneti sa slabesti.incearca sa reduci din mancare putin cate putin, nu dintr-o data\1sfatul meu miar cand ti e foame desi ai mancat, ia un fruc sau o leguma! redu fainoasele(paine, faina, prajituri.paste etc)ia ti o paine neagra cu seminte care iti va tine si de foame si nici nu te vei mai ingrasa,,, si pe timpul verii incearca sa faci un sport gen inot cu prietenele la un bazin sau un tenis... sper sa ti fi dat un sfat buna..ms

| KlauuDenisa a răspuns:

Obezitatea nu e un defect. Asa ii lasa Dumnezeu pe unii oameni, dar daca tii neaparat sa slabesti, iti recomand sa nu mai mananci seara tarziu. Eu mereu mananc seara tarziu, dar nu sunt obeza dar totusi am niste kg bunicele... Dar iti recomand sa nu bagi in seama vorbele si sa continui asa cum esti happy

| Anna979 a răspuns (pentru KlauuDenisa):

Nu sunt obeza), am nevoie de anumite date pentru un proiect