| floricicazburatoaredeciuperci a întrebat:

Bună, sunt a 10a pe parte de profesională și aș vrea să mă las. Mi-a zis dirigintele că nu mi se dă diploma de 10 clase că sunt obligatorii 11. Dar am cautat pe net și am văzut că doar 10 clase sunt obligatorii. Un sfat e bine venit!

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Diploma nu ti se da daca ai vrea sa te lasi. Diploma ti se da cand te lasi pe bune. Adica daca tu chiar nu vrei sa continui inca 2 ani (cu note de 5 trase de par, absente peste absente motivate cu scutiri, sa mergi cat de cat la ore dar MACAR SA MERGI) atunci depui la secretariat o cerere ca vrei sa renunti si ei sunt obligati sa iti dea diploma aia.
Dar sa stii ca faci o mare greseala, o sa o regreti

| LisaJulie a răspuns:

Nu sunt obligatorii 12 clase, dirigintele probabil nu vrea sa renunti! Faci cum crezi tu ca e mai bine

| DeeDee817 a răspuns:

Spune-i sa îți dea o adeverința de 10 clase poate așa îți da. Diploma știu ca se da la 12 clase