| Dydy2306 a întrebat:

Bunahappy
Sunt a 8a si nu mai e mult pana trebuie sa fac optiunile pentru liceuhee hee
Ma gandeam sa dau la stiinte sociale[si mai departe la drept], insa directorul scolii mi-a spus ca e concurenta foarte mare si mi s-ar potrivi mai bine ceva legat de limbi straine[profilul "Filologie"]. Cei care ma cunosc spun la fel dar la scoala nu facem latina mai deloc.Profesoara cu care fac pregatire la romana spune ca la liceu te ia de la "0"(cu latina) si nu ar fi atat de greu( cel putin ea a >rezistat-e profesoara de romana.) si acum nu stiu ce sa fac.
Am inteles ca se da teza la latina in fiecare an.nu stiuhappy
Si daca intru la filologie unde pot da mai departe?happy
Ce ma sfatuiti?batting eyelashes

1 răspuns:
| Popcorncubranza a răspuns:

Ei, eu te sfatuiesc sa faci cum iti spune sufletul. Daca tu vrei sa mergi la stiinte sociale, mergi, nu trebuie sa ii asculti pe ceilaltiwinking doar e viata ta, corect?big grin Dar daca crezi ca ar fi mai bine la filologie, mergi acolo.