| anonim_4396 a întrebat:

sunt Adelina... eleva in clasa a-12-a si asa vrea sa imi recomandati si mie o facultate buna, adica de viitor, daca exista.multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu există aşa ceva.
Taote facultăţile sunt de viitor şi toate sunt inutile. Important este câtă experienţă acumulezi ÎN TIMPUL studenţiei.
De exemplu, dacă vrei să mergi pe domeniul Studii Europene, Relaţii Internaţionale, etc. etc. Facultatea de aşa ceva de la Cluj (Babeş-Bolyai) e cea mai bună din ţară.
Dacă vrei pe domeniu tehnic, te sfătuiesc să alegi Bucureştiul, Galaţiul sau Suceava.
Dacă doreşti domenii de tip Telecomunicaţii, metrologie, robotică,... atât Clujul cât şi Bucureştiul au soluţii bune.
Depinde foarte mult de ce-ţi place.
Dacă nu-ţi va plăcea facultatea, o fi ea de viitor dar nu vei face mare lucru pentru că nu-ţi place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiinte politice sau Politie