| Stefiiii a întrebat:

Sunt boboaca si vreau sa stiu si eu ce materii se fac la filo si ct de grele sunt orele. Celui mai bun raspuns ii dau fundoaik:X

Răspuns Câştigător
| georginika a răspuns:

Pai la filologie in clasa a 9`a:
Lb romana :4 ore
Limba 1:3 ore
Limba 2:2 ore
Limba latina: o ora
Matematica, fizica: 2 ore
Chimie, biologie: o ora
Istorie, geografie, logica: 2 ore
Eu am diriga de latina si facem mai multe ore.
Iar intr`a 10`a:
Lb romana :4 ore
Limba 1:3 ore
Limba 2:2 ore
Limba latina: 2 ore
Matematica, fizica: 2 ore
Chimie, biologie: o ora
Istorie :3 ore
Geografie :2 ore
Psihologie :2 ore

Iar dintr`a 11`a nu mai faci matematica, chimie, biologie si fizica.
Latina mie imi place la nebunie:X
Si logica si psihologia sunt frumoase... dar sunt multe notiuni de tinut minte.si toate se leaga una de alta

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La filo se pune baza pe roamna, limbi inclusiv latina si istorie

| analia89 a răspuns:

La acest profil se pune accent pe romana, latina limbi straine si istorie.
Latina este o materie mai grea, dar intr-un fel este frumoasa.

| AndutzaAndu a răspuns:

Păi la profilul de filologie se face, depinde ce faci intens, engleza sau franceza, dacă eşti la intensiv franceză o să faci mai multă franceză sau dacă eşti la intensiv engleză o să faci mai multă engleză (6 ore pe săptămână). Se face numai vreo 2 ore pe săptămână de matematică, chimie şi fizică vreo 2 ani după care n-o să mai faceţi matematică, fizică sau chimie (şi mi se pare şi biologiethinking ), în rest... o materie nouă se mai adaugă, logica, asta o faceţi numai un an, după care o să faceţi educaţie antreprenorială şi psihologie în clasa a 10-a, apoi în clasa a 11-a mi se pare că o să faceţi sociologie şi în clasa a 12-a filosofie şi economie (cred). Păi... nu sunt aşa de grele orele thinking, atăt pot să-i spun. A, şi în afară de tot ce şi-am zis, toate celelalte materii care ai făcut în şcoala generală se fac şi la liceu tongue.